Митрополит Володимир вручив сертифікати у рамках акції «Перший портфелик»

У вівторок, 22 серпня, в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового у рамках благодійної акції «Перший портфелик», яку Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ проводить вже 20-й рік поспіль, відбулося вручення сертифікатів на придбання канцелярського приладдя. Урочистий захід очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Отримати подарунки до 1 вересня, яке в Україні відзначають як День знань, прийшли понад 350 дітей спільно зі своїми батьками. Бенефіціарами допомоги стали діти загиблих Героїв України, зниклих безвісти та тих, хто знаходиться в полоні, діти, батьки яких позбавлені батьківських прав, діти з інвалідністю та малеча з числа внутрішньо переміщених осіб.

Захід розпочався із реєстрації отримувачів допомоги, а відтак відбулася молитва-благословення перед початком нового навчального року. Опісля моління Митрополит Володимир поблагословив всіх присутніх свяченою водою, а відтак уділив своє архієрейське благословення.

Читайте такожУ Карітасі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ триває акція «Перший портфелик»

За словами отця Володимира Чорнія, директора Карітасу Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, Церква не може залишатися осторонь проблем і викликів, перед якими постає суспільство: «З благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина дана акція відбувається вже 20-й рік поспіль. Кожного року ми стараємося принести дітям радість. Принести те, що їм необхідно, коли вони вперше переступають поріг школи, зробити так, щоб діти мали все, і радість попри все. Дана акція є можливістю принести її не тільки для дітей, які отримають сертифікати, але й для кожної людини, яка підтримала дану ініціативу».

«Молодь — це наше майбутнє. І сьогодні ми хочемо зробити все, аби в них воно було якнайкраще. Зараз ми переживаємо важкий час, бо вже понад півтора року у нашій Україні триває війна, але ми хочемо, щоб діти того не відчували. Ми прагнемо бути завжди поруч із ними, аби вони відчували наше плече підтримки», — мовив Владика Володимир.

Архієрей також зазначив, що в єдності — сила народу, тільки об’єднавши зусилля Церкви, держави та суспільства, ми зможемо забезпечити світле майбутнє для нашої Батьківщини: «Наша молодь — найкраща. А ми всю свою любов, силу та вміння маємо спрямовувати для них, для їх формування та зростання».

На завершення Митрополит Володимир подякував всім меценатам, які долучилися до реалізації проєкту «Перший портфелик».

«Сьогодні я хочу подякувати нашій Українській Греко-Католицькій Церкві за те, що така подія щороку відбувається у нашій громаді, у нашій області. Особливо хочу подякувати нашому Карітасу, зокрема о. Володимиру Чорнію та всьому великому колективу, який працює для того, щоб така подія відбулася. Митрополите Володимире, з щирого серця хочу подякувати й Вам за те, що Ви завжди підтримуєте благодійні ініціативи, за Вашу молитву за наш український народ, воїнство й нашу Батьківщину», — звернувся до всіх присутніх міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Семирічна Настя разом із мамою розповідає, що невимовно вдячна Карітасу, адже благодійна організація підтримує їхню сім’ю вже не вперше, кілька разів вони вже отримували продуктові набори.

«У березні 2022 року, захищаючи Україну, у мене загинув чоловік та син, ми втратили наших годувальників та опору. Сьогодні ми дякуємо всім благодійниками й місту Івано-Франківськ за підтримку таких, як ми. Дякуємо й за запрошення отримати сьогодні сертифікат, він для нас є дуже потрібним», — розповідає мама Насті.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ