Митрополит Володимир уділив дияконські свячення в каплиці духовної семінарії

Сьогодні, 22 серпня, в Івано-Франківській духовній семінарії ім. свщмч. Йосафата Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин очолив святкову Божественну Літургію, під час якої уділив дияконські свячення двом піддияконам.

На урочисту подію чисельно зібралася вся семінарійна братія, семінарійні душпастирі, запрошені священнослужителі та родичі нововисвячених дияконів.

Під час Божественної Літургії Архієрею співслужили отці ректорату семінарії, зокрема, ректор о. Тарас Путько, віцеректор о. Василь Михнюк, духівники й сповідники семінарії, префекти формаційного закладу, а також запрошені душпастирі.

В часі проповіді Владика Володимир настановляв майбутніх душпастирів:

«Сьогодні ми в особливий спосіб молимось за тих, кого Господь кличе ближче до священничого служіння, хто передаватиме вогонь християнської віри. Так само й кожного з нас Господь кличе як дітей Божих. В цьому розумінні наше життя і служіння має бути у спільності з Ним. Віддаймось діянню Святого Духа і Він поведе нас вірним шляхом Свого провидіння».

Завершив свою проповідь Архієпископ таким зверненням:

«І нехай наші диякони, які будуть висвячені на цій святій Літургії, провадять своє служіння у святості та правді, завжди орієнтуючись тільки на Господа. Молімся за них, щоб вони стали ревними служителями у Божому Винограднику. Піднесімо спільну молитву і за нашу Україну, щоб на нашій землі настав справедливий мир та перемога».

Урочистим моментом події стали дияконські свячення, під час яких Митрополит Володимир рукоположив у дияконський сан двох випускників Івано-Франківської духовної семінарії: Дмитра Буржмінського та Петра Євчука. Свячення, згідно із церковним уставом, відбулися під час Архієрейської Божественної Літургії.

Після богослужіння в храмі лунало Многоліття й зі словами подяки до усіх присутніх звернувся о. Богдан Буржмінський:

«Пригадуються роки, коли ми із Владикою Володимиром вперше зустрілися в Тисмениці й він запропонував мені прислуговувати у храмі. Це були непрості для Церкви часи, коли існувала велика потреба у священниках. І наш Владика невтомно та сумлінно виконував величезний обсяг праці. Впродовж усіх років мого служіння я пригадував Вашу наснагу до служіння та Ваші мудрі Божі настанови».

Відтак Архієрей надав слово о. Івану-Павлу Сеньківу, генеральному настоятелю місійного згромадження Апостола Андрія, який також поділився своїми спогадами спільного з Митрополитом служіння і наголосив на батьківському ставленні Владики не тільки до своїх вірних, але і до душпастирів. 

Згодом зі словами подяки звернулися нововисвячені служителі Церкви — диякон Дмитро Буржмінський та диякон Петро Євчук, які з усього серця подякували батькам за добре виховання та допомогу у розвитку покликання, а Митрополиту Володимиру за безцінний досвід, постійну підтримку та батьківські поради.

Насамкінець Митрополит Володимир уділив усім своє архієрейське благословення. Урочиста подія завершилася молитвою за Україну — «Боже Великий, Єдиний».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ