Митрополит Володимир очолив храмовий празник на парафії свв. Кирила і Методія

У неділю, 28 травня, на парафії свв. Кирила і Методія, що у м. Івано-Франківську, відбувся престольний празник. З цієї урочистої нагоди до храму завітав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

На урочисте свято чисельно зібралися парафіяльна спільнота храму, сестри-монахині Чернечої Родини Воплоченого Слова, а також гості парафії.

Преосвященнішого Владику Володимира зустрічали на церковному подвір’ї діти й молодь, а також парох — преп. о. Йосафат Бойко, який запросив Архієрея очолити святкові моління.

Відтак розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Митрополит Володимир, а співслужили йому о. Йосафат Бойко, душпастирі парафії, отці Згромадження Воплоченого Слова з різних куточків України, а також запрошені священнослужителі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та інших єпархій УГКЦ.

Після прочитання недільного уривку із Євангелії Владика Володимир звернувся із проповіддю до присутніх у храмі:

«Після Свого Воскресіння з мертвих і до Його Вознесіння, наш Господь Ісус Христос продовжував навчати своїх учнів, як розуміти Святе Писання, розповідав їм про Царство Боже. Христос одночасно був Богом і людиною і вознісся на небо, і сів праворуч Бога Отця, тим самим возніс нашу людську природу до Божественної оселі на небо, де повинно продовжуватись наше життя».

«Тому, що Церква є Тіло Христове і наскільки ми є близькі до св. Церкви, настільки ми є близькі до неба в нашому земному житті», — додав Архієпископ.

Згодом проповідник роздумував про плідну діяльність святих Кирила й Методія, рівноапостольних учителів Церкви:

«Велике значення і заслуги святих Кирила й Методія для слов’янських народів підкреслює богослужба їхнього свята. Наша Церква славить їх як “просвітителів слов’янських народів”».

Владика зазначив, що їхні заслуги гарно оспівує одна з частин Утрені:

«Хай сьогодні радіють слов’янські народи, світло празнуючи священну пам’ять богомудрих святителів, бо вони на рідній нам слов’янській мові почали відправляти божественну Літургію і всю церковну службу, і так дали нам невичерпне джерело води, що тече в життя вічне. П’ючи її, не перестанемо величати вас, Кириле й Методію, а ви, радіючи у славі святих, ревно моліться за спасення душ наших».

За словами Архієрея, святі Кирило й Методій відзначилися героїчною апостольською ревністю за поширення християнської віри поміж слов’янами й стали основоположниками та творцями слов’янського обряду.

«За посередництвом свв. Кирила і Методія молімось до Бога за нашу Батьківщину Україну, особливо в цей час жорстокої війни за наших Воїнів, батьків і матерів, синів та дочок, братів і сестер, за тих, хто бореться й здобуває волю і незалежність України, віддаючи своє життя на жертовник Батьківщини», — цими словами Митрополит завершив свою проповідь.

Після урочистого богослужіння у святині лунало Многоліття, а згодом Владика Володимир привітав всіх іменинників, які носять імена покровителів Кирила і Методія. Опісля Архієрей привітав пароха о. Йосафата, душпастирів храму та парафіян із престольним празником, а також із 10-річчям від моменту освячення храму Кирила і Методія.

Пізніше Архієрей зазначив, що молитва Божественної Літургії відбувалася у намірі за жертводавців, архітекторів, будівничих цього прекрасного храму, а також за всіх парафіян.

Згодом о. Йосафат висловив подяку Митрополиту за спільну молитву, а також всім сестрам-монахиням, зокрема катехиткам, вірним та священникам, присутнім у храмі, за їхню працю, молитву й жертовне служіння.

«Господь Бог дав нам ласку дочекати цьогорічного парафіяльного празника. Це особливий 2023 рік, бо рівно 10 років тому, а саме 2 червня 2013 року, був освячений наш рідний ХРАМ святих Кирила і Медія в Івано-Франківську. За все, що нам вдалося зробити протягом цих 10 років, ми вдячні Богові, всім священникам, братам-семінаристам та сестрам монахиням, всім нашим парафіянам та волонтерам, які на даний час служать і які служили при нашій парафії», — зазначає преп. о. Йосафат Бойко, ВС.

Зокрема, священнослужитель поділився успіхами, які досягла парафіяльна спільнота за останні 10 років. За цей час спільноті вдалося:

— Довершити будівництво та достойно прикрасити храм вітражами, мозаїками, іконами, іконостасом;

— Забезпечити комфортні умови для всіх вірних: є крісла і лавки в храмі для сидіння, є чудове озвучення для слухання богослужінь та проповідей, є ліфт підйомник для людей з інвалідністю, є Ораторій в нижній частині храму для родин з дітьми, які можуть молитися і слідкувати за богослужіннями з храму на мультимедійному екрані;

— При храмі діє Катехитична школа святого Івана Боско, в якій навчають дітей отці парафії, брати-семінаристи та сестри монахині, і жертовно посвячуються для організації їхнього дозвілля: навчання, ігор та подорожей;

— Забезпечити онлайн трансляції всіх богослужінь для вірних парафії, які не мають змоги прийти до храму, і для тих, які стали віртуальними парафіянами храму з різних частин України та світу;

— Влаштувати ігровий майданчик для дітей, які після богослужінь або ж у вільний час дня можуть проводити свій час на території парафії;

— Збудувати біля храму Монастирсько-парафіяльний центр ім. Святого Папи Івана Павла II (парафіяльний будинок), який задіяний на весь потенціал. У ньому функціонує Центр духовного розвитку дитини «Ковчег», монастир, конференц-зал, гостьові кімнати, а також трапезна;

— Збудувати великий християнський дитячий садок «Ковчег», який розпочне діяти повноцінно з вересня 2023 року і який був освячений 16 лютого 2023 року нашим Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом Шевчуком та Митрополитом Володимиром Війтишиним;

— Організувати спільноту волонтерів, які завжди готові послужити всім потребуючим людям своїм часом, талантами, працею та пожертвами;

— Здійснити численні паломництва Україною, Європою та світом, які продовжуватимуть організовувати для духовного і культурного збагачення вірних храму;

Далі парох святині вручив пам’ятні подарунки Митрополиту Володимиру, священникам, сестрам-монахиням та братам-семінаристам.

Відтак всі присутні молилися “Боже, Великий Єдиний” за мир та перемогу України, а згодом вірні мали нагоду приступити до мирування.

Завершилось святкування храмового празника освяченням води на подвір’ї храму, благодійним ярмарком на підтримку Збройних сил України, а також концертом духовно-патріотичної пісні.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ