«Війна краде дитинство», — Блаженніший Святослав під час освячення дитячого садочку «Ковчег»

Сьогодні, 16 лютого, у ході свого архіпастирського візиту на Прикарпаття, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук здійснив Чин освячення дитячого садочку «Ковчег».

Християнський дитячий садочок «Ковчег» — це парафіяльний проєкт для виховання і формування маленьких діточок у дусі християнської віри, любові до Господа Бога, Святої Церкви та до ближніх, так як нам заповідав наш Господь Ісус Христос. Садочок знаходиться за адресою: с. Крихівці, вул. Парафіяльна, 1.

На урочисте освячення дошкільного закладу завітав Блаженніший Святослав у супроводі Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина та Єпарха Чернівецького Владики Йосафата Мощича. На порозі «Ковчегу» архієреїв зустрічали найменші вірні разом з настоятелем парафії свв. Кирила і Методія о. Йосафатом Бойком та чисельно зібраними жителями Івано-Франківщини.

«Сьогодні, 16 лютого 2023 року, Господь подарував нам цей прекрасний день і цих людей. Дав нам ласку дочекатися освячення нашого «Ковчегу». Ваше Блаженство, дорогий Владико Святославе, Митрополите Володимире, Владико Йосафате та всі присутні, ми запрошуємо вас, ми тішимося, що ви прийшли до нас», — сказав о. Йосафат.

Відтак слова вітань лунали із вуст найменших парафіян святині, які разом із настоятелем запросили запрошених гостей у стіни новозведеного навчального закладу, де Блаженніший Святослав очолив моління. Молитва відбулася у каплиці, яка розміщена на 3 поверсі «Ковчегу».

«Я хочу вас всіх привітати, бо цими днями Івано-Франківськ, вже як три дні, є під особливим Божим Благословенням. Ми розпочали ці наші душпастирські відвідини з освячення «Клініки святого Луки», вчора відбулася хіротонія, єпископське свячення нового єпископа — Владики Миколи Семенишина, єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Сьогодні ж ми посвячуємо дитячий садочок, який буде служити для найменших, для тих, які найбільше потребують тепла, любові, уваги, всього того, що потребує людина, аби жити й розвиватися. Тих три події лягають на одну єдину канву», — пригадав присутнім про своє перебування на Прикарпатті Блаженніший Святослав, в часі якого очолив святкові події.

«Ми сьогодні як Церква, як народ, як держава, змушені жити в умовах війни, і ми знаємо, що нині одним із ключових видів душпастирського служіння Церкви є соціальне служіння. Ми знаємо, що соціальне служіння — це Богослужіння поза храмом. Бо служачи, тим, які є найменшими, найбільш потребуючими, ми таким чином здійснюємо наше Богослужіння, служіння самому Богові», — додав Патріарх.

«І ось освячення цього садочка — одна із подій такого соціального Богослужіння нашої Церкви для добра багатостраждального, але Боголюбивого українського народу. Діти війни — це несправедливо, бо ті діти, які знають, що таке війна, є вже є дітьми з особливими потребами. Як боляче деколи дивитися, коли діти Східної, Південної України, та навіть нашої Київщини шукають разом зі своєю мамою притулку у безпечній частині країни та світу, коли потрапляють у нове середовище. Перше, що вони питають: «А де є найближче бомбосховище?». Діти війни занадто швидко дорослішають».

Відтак Блаженніший Святослав пригадав хлопчика із Краматорська, який разом із мамою та сестричкою пережив ракетну атаку на вокзалі Краматорська під час евакуації, коли загинула сестричка, мама втратила обидві кінцівки і одну руку, а хлопчик, якому ще треба у садочок ходити, він почав, наче дорослий мужчина, опікуватися своєю мамою.

«Війна краде дитинство. А діти війни потребують особливої уваги, соціального служіння, душпастирства учнів Христа. Бо діти під час війни — це одна із найбільш вразливих спільнот категорії нашого суспільства», — роздував Патріарх.

Далі Предстоятель УГКЦ продовжив: «Тому це освячення садочка, це один із просторів такого служіння дітям війни, які створює наша Церква. Особливою цінністю цього садочка є те, що це — парафіяльний садочок. Що до цієї справи долучається первинна клітина церковного тіла — парафія. Парафія, яка гуртує добрих людей для того, щоб послужити дитині, дитині війни».

«Я думаю, що дитятко Ісус — сам наш Господь Спаситель, який захотів бути дитиною, сьогодні особливо відчуває себе шанованим тут, у тому дитячому садочку», — додав Блаженніший Святослав.

А відтак Предстоятель Церкви привітав отця Йосафата із відкриттям дитячого навчального закладу. І подякував за те, що настоятель насмілився у часи, коли все руйнують, йде війна, збудувати та відчинити двері «Ковчегу».

Також Блаженніший Святослав висловив вдячність братам і сестрам Згромадження Воплоченого Слова:

«Знаєте, це є дуже глибоке християнське свідчення, апостольська проповідь Христа в умовах війни, коли ціла монаша спільнота посвячується соціальному служінню, бо сьогодні про нашу Церкву знають далеко поза межами Галичини. Сотні, тисячі людей знайшли дорогу до Бога саме через соціальне служіння ближньому наших братів і сестер».

Пізніше Глава УГКЦ подякував добродіям та жертводавцям, які будь-яким чином доклалися до будівництва «Ковчегу».

«Але повірте, сьогоднішнє посвячення — це лише завершення одного етапу, і як казала Ліна Костенко «І кожен фініш — це, по суті, старт…», бо цей садочок треба ще утримати. Треба оплатити за опалення, щоб дітям було тепло, світло, а під час війни — це окрема розкіш. Дітей треба тут накормити, треба надати їм необхідну медичну опіку, при потребі. Створити всі умови, які будуть відповідати державним нормам функціонування таких інституцій. Це тяжка праця, яка є попереду. Тому, ще не складайте руки, але приймайте нове благословення на працю та новий етап розбудови цієї спільноти», — сказав Блаженніший Святослав.

Відтак Блаженніший Святослав подякував батькам, чиї діти виховуються та будуть виховуватися у цьому дитячому садочку. Він також наголосив їм на важливості побудови справжньої християнської сімʼї, а на завершення сказав: «Перемогу ми здобудемо, але мусимо ще здобути належний простір для української родини в Україні після війни. Українці мають мати відвагу на нашій багатостраждальній землі народжувати й виховувати своїх дітей».

На завершення промови Отця і Глава УГКЦ у святині лунало Многоліття.

Після цього Блаженніший Святослав освятив усі три поверхи новозведеного дитячого навчального закладу.

Пізніше запрошені гості завітали у приміщення актової зали, де найменші парафіяни приготували невелике інсценізоване дійство. Малеча співала пісень та демонструвала театралізоване дійство.

Опісля цього слово мав о. Йосафат Бойко, ВС, настоятель парафії свв. Кирила і Методія, який є організатором спорудження даної будівлі. Він, як і Блаженніший Святослав, підкреслив те, що зроблено лише один етап роботи, інший — попереду.

«Сьогодні у нас свято, але ми розуміємо, що це свято у часі війни. І ми всі розуміємо, що, на жаль, не можемо у повноті радіти нашим досягненням так, як би ми раділи, коли б панував мир. Тому ми дякуємо нашим воїнами за те, що нас захищають і дають нам можливість будувати й святкувати», — додав отець Йосафат.

Відтак священнослужитель сказав, що «Ковчег» споруджувався за двома біблійними принципами: «Нехай твоя ліва рука не знає, що робить твоя права, щоб твоя милостиня була таємна»(Мт 6,4) і «Нехай світить перед людьми ваше світло, щоб вони, бачивши ваші добрі вчинки, прославляли вашого Отця, що на небі»(Мт 5,16). І зазначив, що дитячий садочок споруджений за кошти милостині, яку жертводавці віддавали на спорудження будівлі.

На завершення своєї промови отець Йосафат подякував всім, хто допомагав при будівництві, при обладнанні та при відкритті «Ковчегу».

Незадовго діти разом із Прикарпатською співачкою Світланою Весною та зі всіма присутніми виконали гімн парафії святих Кирила і Методія.

Відтак настоятель храму подарував Блаженнішому Святославу, Митрополиту Володимиру, Владиці Йосафату та міському голові Івано-Франківська Руслану Марцінківу карту України, яка складається із маленьких деревʼяних частин, які зображені у формі областей нашої Батьківщини.

Завершилося освячення спільним виконанням духовного гімну України «Боже Великий, Єдиний», а Блаженніший Святослав уділив всім своє архієрейське благословення.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ