Митрополит Володимир очолив храмове свято у монастирі св. пророка Іллі у Дорі

У середу, 2 липня, коли наша Церква вшановує пам’ять святого пророка Іллі, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин здійснив душпастирський візит у монастир отців-студитів святого пророка Іллі, що у с. Дора, Коломийської Єпархії УГКЦ, де очолив храмове свято.

На моління зібралися численні вірні з різних куточків Прикарпаття, а також запрошене духовенство.

Урочистості розпочалися із зустрічі Преосвященнішого Владики Володимира на подвір’ї храму, а опісля Архієрея запросили очолити святкові моління.

Архієрейську Божественну Літургію очолив Митрополит Володимир, а співслужили йому отці-студити монастиря св. пророка Іллі, а також запрошені священники Коломийської Єпархії та Івано-Франківської Архієпархії.

Після прочитання уривка із Євангелії Владика Володимир звернувся із проповіддю до вірних, розважаючи над постаттю пророка Іллі.

«Свята Церква вшановує сьогодні одного з найбільших старозавітніх пророків — пророка Божого Іллю, ревного проповідника віри, безстрашного викривача людських пристрастей і гріхів. Святий пророк Ілля жив за 900 років до Різдва Христового, у той важкий час, коли його народ, залишивши істинного Бога, впав в ідолопоклонство», – розпочав свою проповідь Митрополит.

За словами Архієпископа, пророк Ілля був ревним поборником істинної віри, він викривав правителів і народ, які відходили від віри в правдивого Бога ухилились в язичництво і поганство, його проповіді й заклики були палкими.

«Цар ізраїльський Ахав і особливо дружина його цариця Ізавель розпочали гоніння на пророка, хотіли його умертвити. Святий пророк Ілля відійшов у пустиню і перебував там у молитві та пості. Пройшовши через найважчі випробування, він був ще більше звеличений і прославлений у народі. Сьогодні ми величаємо ревнителя слави Божої, людину, яка мала непохитну віру в Бога і безмежну надію на Нього», – зазначив проповідник.

Опісля Архієрей пригадав слова з Апостольського читання, які перегукуються із діяннями та життям пророка Іллі: «Візьміть за приклад, браття мої, тяжкі страждання і довготерпіння пророків, які говорили ім’ям Господнім. Ось, ми ублажаємо тих, які терпіли» (Як. 5, 10-11).

«Святий апостол Павло у Посланні до євреїв згадує старозавітних праведників і говорить про них, як про таких, «котрих увесь світ не був достойний…» (Євр. 11, 38), які вірою жили й перемагали, й «померли у вірі…» (Євр. 11, 13)», – продовжив Архієрей.

Як сказав Владика Володимир, за своє благочестиве побожне життя пророк Ілля сподобився розмовляти із самим Богом, який явився йому в легкому віянні вітру.

«А коли прийшов кінець його земного життя, Пророк Божий Ілля не помер, як помирають усі люди, а був узятий на небо разом із тілом на вогняній колісниці, запряженій вогняними кіньми», – додав на завершення Митрополит.

Після святкової Літургії всі присутні у храмі святого пророка Іллі молилися за довгоочікуваний мир та перемогу України «Боже Великий, Єдиний».

Опісля місцевий ігумен висловив вдячність Владиці Володимиру за його нелегке служіння всім вірним та Церкві.

На завершення для вірних прочитали молитви на освячення речей, а відтак поблагословили свяченою водою.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.