Люди для людей: Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ вкотре заохочує долучитися до акції «Перший портфелик»

З благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, благодійна організація «Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ» вже 20-й рік поспіль організовує акцію «Перший портфелик».

За словами організаторів, перший раз акцію провели у 2004 році. З нагоди початку даної ініціативи, працівники Карітасу провели пресконференцію, на якій детальніше розповіли про «Перший портфелик».

Про акцію розповіла п. Наталія Козакевич, заступниця директора БФ «Карітас», о. Роман Дзюбак, очільник парафіяльного Карітасу у с. Маріямпіль, п. Богдана Черевко, координаторка даного проєкту, п. Леся Гоголь, представниця осередку Карітас у Солотвино, п. Леся Дорош, координаторка першої акції «Перший портфелик», а також п. Віра Веклич і її донечка Надійка, внутрішньо переміщені особи, бенефіціари цьогорічної благодійної акції.

«Цього року ми продовжуємо надавати допомогу не тільки в місті Івано-Франківськ, але й підтримувати дітей, які живуть на території громад Івано-Франківського та Калуського району. На сьогодні ми залучилися підтримкою кількох донорів, серед них – Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ, “Caritas Luxemburg” та “Welthaus diozese Grasz-Seckau”», — зазначає пані Наталія.

За її словами, у 2023 році благодійники планують підтримати не менш, ніж 2000 дітей із потребуючих ланок місцевого населення, а також внутрішньо переміщених осіб.

Працівники Карітасу розповідають, що цьогоріч вони видаватимуть лише сертифікати, за допомогою яких можна придбати шкільне приладдя: «Одна справа отримати укомплектований кимось набір. А інше діло — скласти його самому, обрати самостійно обкладинку зошита чи колір пенала».

На захід завітала й пані Віра Веклич, матір 6-ти річної Надійки, яка у вересні йтиме у 1 клас: «Ми з донькою тут від 20 квітня 2022 року, живемо у Гуті, Солотвинський район, а наш татко зараз захищає Батьківщину. Нам дуже приємно отримати такий портфелик. Якби я жила у своєму рідному місті, і мала стабільний дохід, то свою дитину я б могла забезпечити самостійно. Тут, на жаль, я не можу собі цього дозволити. Ми знаємо Карітас від перших днів перебування на Прикарпатті й встигли стати добрими друзями із даною благодійною організацією. Дякуємо вам».

6-ти річна Надійка стверджує, що найперше собі до школи хотіла б купити фломастери й фарби, а ще пенал. Дівчинка любить малювати, і навіть під час конференції працювала над створення картини.

«Ми відкриті до різних видів допомоги. Ми не нехтуємо найменшим. Якщо маєте можливість принести портфелик, повірте, він 100% знайде свого отримувача. Якщо є можливість принести будь-яке інше приладдя – вони також знайдуть своє призначення, бо ми багато працюємо із різними дітками, і зможемо використати канцелярію за призначенням», — мовила пані Наталія.

Як долучитися до акції?

  • Перераховувати кошти за реквізитами:

Приват Банк— 5169 3305 2156 5058

АТ «Кредобанк» — UA 13 325365 000000 2600004809263

ЄДРПОУ 13652164

Призначення платежу: благодійна пожертва для акції «Перший портфелик — 2023».

  • Принести шкільне приладдя або ж кошти до приймальні Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, яка знаходиться за адресою: вул. Лесі Українки, 1.

Спішімо творити добро!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ