Митрополит Володимир очолив храмове свято на парафії свв. Володимира і Ольги

У неділю, 30 липня, на парафії свв. Володимира і Ольги, Північного протопресвітеріату, відбулася урочиста подія – святкування храмового празника. З цієї нагоди моління очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

На урочисту подію до найбільшого храму міста Івано-Франківська прибули вірні з різних околиць прикарпатського краю, парафіяни, запрошене духовенство, а також представники влади.

Архієрея перед початком молінь вітали на площі перед святинею парох о. Іван Яковлюк, а також діти й молодь, вручивши Митрополиту хрест та запросивши очолити Божественну Літургію.

Під час Архієрейської Літургії Владиці Володимиру співслужили парох о. Іван Яковлюк, протопресвітер Північного протопресвітеріату Івано-Франківська, й душпастирі храму – резидент о. Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації Архієпархії, сотрудники о. Володимир Широкий та о. Микола Катрич, а також запрошенні священнослужителі: о. Борис Гобир, протопресвітер Західного протопресвітеріату Івано-Франківська, о. Михайло Сушко, протопресвітер Східного протопресвітеріату Івано-Франківська, та о. Богдан Демчук, сотрудник парафії Св. Микити села Микитинці.

Звертаючись із недільною проповіддю до присутніх, Митрополит Володимир спершу розважав над уривком із Євангелії, а згодом над постатями святих Володимира і Ольги.

Чудо помноження хлібів – це приготування до небесного хліба – Пресвятої Євхаристії

«Євангеліє оповідає нам, що Ісус Христос чудесно розмножив п’ять хлібів і дві риби й нагодував п’ять тисяч народу для того, щоб приготувати їх до ще більшого чуда: до небесного хліба – Пресвятої Євхаристії, що є прообразом Пресвятої Євхаристії», – зазначив Владика Володимир.

Бути християнином означає любити Бога понад усе

«За прикладом життя наших святих і рівноапостольних Володимира і Ольги, бути християнином означає любити Бога понад усе, Його шанувати, служити Йому, виконувати Його Заповіді. Великими є князь Володимир і княгиня Ольга, бо, повіривши у правдиву віру, перестали служити земним ідолам, відкинули розкоші та земні розваги. Після святого Хрещення, прийнявши благодать Божу, вони всю свою увагу, старання, турботи покладали на спасіння своє і усього нашого народу», – розповів Архієпископ.

Хрест – могутня зброя

Як мовив Митрополит, хрест святий подав Господь нашому просвітителю князю Володимиру, як могутню зброю, якою він сподобився Божої ласки, щоб праведно прожити на землі і заслужити Царство Небесне.

За словами проповідника, мудрого провідника послав нам Господь, адже святий Володимир приніс Богові приємні паростки й плоди великих праведників та мучеників.

Сильна віра, сила Хрещення, співдія з ласкою Божою довершила нечуване діло

«За прикладом Володимира усі тогочасні мешканці міст і сіл Русі-України хрестилися. Сильна віра, сила Хрещення, співдія з ласкою Божою князя Володимира довершила нечуване діло: ще за життя князя увесь наш край і народ прийняв Тайну Хрещення, якою у Христа хрестилися, у Христа зодягнулися», – зауважив Владика.

Архієрей також наголосив, що для нас князь Володимир показав приклад наслідування: любов до Бога і правди, яку він знайшов у Ісусі Христі, любов до свого народу і його державності.

Святий Великий Володимире, до тебе шлемо моління щире

«Сьогодні співаємо церковну пісню: “Святий Великий Володимире, до тебе шлемо моління щире! Ти наш апостол, Ти наш хреститель, ти наш славний обновитель!”. Просимо вас, святі Володимире і Ольго, занесіть перед престол Всевишнього молитву за мир в Україні за святу віру і святу Церкву».

Після богослужіння Митрополит доручив зачитати декрет о. Івану Стефураку про надання права носити о. Івану Яковлюку набедреник за жертовність й довголітнє пастирське служіння, а також з нагоди храмового празника.

«Сьогодні у храмі ми бачимо, як нам приємно і добре спільно молитися, тому велика подяка всім вам, хто брав участь у його будівництві, хто вірив, що ввійдемо до нього. Нехай з тою вірою ми укріплюємося в нашій молитві за Україну, щоб Всевишній Бог зіслав нам мир і перемогу», – мовив на завершення Архієрей.

Опісля чисельно зібрані в храмі молилися за нашу Батьківщину «Боже Великий, Єдиний».

Згодом п. Оксана Савчук, народна депутатка України, привітала Митрополита Володимира з нагоди урочистих свят, а також подякувала священникам парафії за їхнє служіння.

Відтак парох о. Іван Яковлюк від імені всіх присутніх подякував Владиці Володимиру за архіпастирський візит на парафію та опіку над вірними, а також привітав з іменинами Архієрея й всіх іменинників – парафіян й священників.

На завершення Митрополит Володимир привітав всю парафіяльну спільноту з храмовим празником. Згодом вірних мирували, а опісля відбулося освячення води й благодійний концерт за участі Оксани Романюк й церковного хору на підтримку української армії.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ