Митрополит Володимир взяв участь у прощі до Прилбич

У суботу, 29 липня, у 158-му річницю від дня народження праведного Митрополита Андрея, під проводом Архієпископа і Митрополита Львівського Владики Ігоря Возьняка відбулася традиційна щорічна проща Львівської Архієпархії до родинного села праведного митрополита Андрея – Прилбичі. Участь у моліннях взяв Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Про це пише пресслужба Львівської Архієпархії УГКЦ.

Під час Архієрейської Божественної Літургії Львівському Митрополиту співслужили Митрополит Володимир Війтишин, єпарх Сокальсько-Жовківський владика Михайло Колтун, єпарх Стемфордський владика Павло Хомницький, куріяльний єпископ Києво-Галицького Верховного Архієпископа владика Степан Сус, єпископ-помічник Львівської Архієпархії владика Володимир Груца та духовенство Архієпархії й запрошені священнослужителі, зокрема о. Степан Балагура, Синкел у справах духовенства і священичих родин Івано-Франківської Архієпархії.

Під час спільної молитви з проповіддю до вірних звернувся владика Павло Хомницький.

«Сьогодні ми віддаємо славу, подяку Богові за дар життя праведного митрополита для української Церкви та цілого українського народу. Ми б не мали сьогодні ні української Церкви, ані нації, якби не святість і далекоглядність Андрея Шептицького», – наголосив владика Павло Хомницький.

Проповідник з нагоди річниці народження Андрея Шептицького пригадав про дари і таланти, якими послужив Церкві праведний митрополит. Звернув особливу увагу на значення діяльності митрополита Андрея для мільйонів українців у діаспорі. Зокрема розповів про діяльність василіянського монастиря Петра і Павла у провінції Альберти, на заході Канади.

«Митрополит Андрей виявляв любов і турботу до своєї пастви всюди де би він не був. Митрополит Андрей й надалі підбадьорює нас, підтримує і молиться за нас сьогодні в Україні, особливо в цей важкий час, коли на нашу Батьківщину нападає нещадний агресор, а над нашими містами літають ракети», – сказав архиєрей.

«Пам’ятаймо, що він був провідником нашої Церкви під час двох світових війн. В той час його слова були скелею і твердинею для нас, а його молитва нашим яскравим світлом у ці страшні роки. Молімся до нього. Ми, Твої діти, звертаємося до Тебе, великий наш митрополите Андрею, бери свій український народ і свою українську Церкву і нас, твоїх дітей, тут на нашій рідній землі Моли Бога, щоб Він захистив нас від усього злого, від усіх небезпек, від усіх ворогів видимих і невидимих і щоб Господь Бог подав нам свій мир і своє воскресіння», – закликав єпарх Стемфордський.

Відтак Митрополит Ігор подякував владикам та священникам за присутність на спільній молитві у свято народження праведного Андрея. Й пригадав про піст, який у Львівській Архієпархії триває щовівторка в наміренні за перемогу України та ЗСУ, до якого закликав приєднюватися усіх вірних Архієпархії.

По завершенню Літургії владики і отці звершили чин освячення води, окропили свяченою водою прочан і гостей.

Відтак Митрополит Ігор освятив мистецький простір ім. Митрополита Андрея, в якому хор “Етерія” виконували автентичні пісні.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ