У Католицькому ліцеї відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України

У неділю, 30 липня, у Католицькому ліцеї святого Василія Великого Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України. З цієї нагоди навчальний заклад відвідав очільник держави Володимир Зеленський.

Даний захід організований Офісом Президента України спільно з Івано-Франківською обласною військовою адміністрацією за сприяння Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

У Конгресі також взяли участь представники уряду України, керівники обласних державних адміністрацій, міські голови, очільники об’єднаних територіальних громад та інші запрошені гості.

Традиційно захід розпочався із виконання Державного гімну України. Відтак до присутніх звернувся Володимир Зеленський, який привітав всіх учасників Конгресу та повідомив про порядок проведення засідання.

Очільник держави, зокрема, розповів, що пріоритетними питаннями для обговорення у часі даного Конгресу стане енергетика та захист української енергосистеми; робота з партнерами у реалізації формули миру, гарантія безпеки нашої держави, зокрема вступ до НАТО та ЄС; сприйняття роботи державної влади, оборона та соціальна стійкість України.

Президент також зазначив, що сьогодні головною метою для нашої держави є перемога у боротьбі із російським окупантом, звільнення полонених та незаконно вивезених українців, а також повернення всіх українських земель.

Очільник Конгресу ствердив, що головне завдання українців — допомагати фронту та не втомлюватися волонтерити: «Всі ви повинні бути помічниками оборони», — мовив Глава держави.

Відтак слово мали представники державного уряду України. Кожен із них ствердив, що тільки об’єднавшись, ми зможемо досягнути спільної мети — перемогти ворога. Бо, як зазначили представники влади, дивлячись на історію України, можна помітити, що як тільки ми втрачали єдність, ми втрачали державу.

До учасників Конгресу зверталися й міжнародні представники, зокрема, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн й посли різних держав.

У часі зустрічі очільники обласних військових адміністрацій розповіли про готовність їхніх регіонів до опалювального сезону 2023-2024 року.

Світлана Онищук, голова Івано-Франківської ОВА, подякувала всім гостям за візит, вона також висловила вдячність Президенту України за постійну підтримку нашого регіону, попри те, що він знаходиться у тилу.

Довідково:

Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України створений для сприяння ефективному завершенню реформи місцевого самоврядування. Взаємодіє з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми всеукраїнськими асоціаціями та міжнародними організаціями.

Завданнями Конгресу також є вивчення реалізації на місцевому та регіональному рівнях Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, підготовка пропозицій щодо підвищення ефективності виконання цієї Угоди та запровадження європейських стандартів у сфері місцевого самоврядування.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ