Митрополит Володимир очолив екуменічний молебень з нагоди Дня Української Державності

У п’ятницю, 28 липня, на площі перед Івано-Франківською міською ратушею відбувся екуменічний молебень з нагоди Дня Української Державності й 1035-ї річниці хрещення Київської Русі. Моління очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Під час молебню до Пресвятої Богородиці Митрополиту Володимиру співслужили чимало священників Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та духовенства ПЦУ.

Впродовж молитви всі присутні благали Всемилостивого Господа, щоб Він дарував довготривалий мир, спокій та перемогу нашій Батьківщині у цій жорстокій війні.

На захід також прибули представники обласної та міської влади Івано-Франківщини, а також мешканці та гості міста.

«Вітаємо вас із цим величним святом українського народу, празником нашого рівноапостольного князя святого Володимира Великого. У цьому році ми відзначаємо 1035-річчя хрещення Русі-України, яке звершив наш великий князь Володимир. Дуже добре, що це свято поєдналося із празником нашої української державності. Сьогодні, у цей важкий для нас час, нехай образ нашого рівноапостольного князя Володимира Великого завжди буде перед нами, бо він зумів з’єднати племена нашого великого українського народу і сотворити державу. Він зумів охрестити ввесь наш український рід. І знаєте, з Божою допомогою, спільною працею й боротьбою ми з вами також зуміємо оборонити нашу державність й святу віру», — звернувся до присутніх Митрополит Володимир.

Відтак Архієрей зазначив, що сьогодні нашому народові є важко, однак ми працюємо для нашого майбутнього, для майбутнього нашої України: «Думаю, що нашому князю Володимиру теж було нелегко будувати державу у ті важкі часи. У древні часи робити великі діла, які гуртують нас і сьогодні. Тому й ми з вами зробімо це. Молімося й працюймо для того, щоб наші українські Воїни повернулися додому зі справедливою перемогою. Нехай Всемилостивий Господь благословляє всіх вас, наших державних мужів, молодь, владу й українське Воїнство та наше майбутнє».

На завершення заходу всі присутні молилися духовний гімн України “Боже Великий, Єдиний”, який жертвували за якнайшвидшу перемогу нашої Батьківщини.

Довідково:

У цей день, 28 липня, Україна вшановує пам’ять рівноапостольного князя Володимира Великого – хрестителя Київської Русі.

Як відомо, 988 р. з ініціативи святого рівноапостольного князя Володимира Великого відбулася визначна подія — хрещення нашої Батьківщини-України. Очевидно, що ця історична подія вказала на новий напрямок розвитку та процвітання української держави не тільки на історичному, а й на духовному рівні.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ