Митрополит Володимир очолив Архієрейську Божественну Літургію в головній святині міста

Місяць липень сповнений кількома визначними подіями у житті нашого Високопреосвященного Владики Володимира. Нещодавно Архієпископ відзначав 20-ти річчя свого Єпископського служіння й 18-ти річчя інтронізації на Івано-Франківську Катедру. Сьогодні ж, 28 липня, коли Церква спогадує визначну постать святого рівноапостольного князя Володимира Великого, а наш народ святкує День Української Державності, свої іменини відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

З цієї урочистої нагоди до Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового м. Івано-Франківська прибули чисельно зібрані вірні й духовенство, щоб привітати Високопреосвященного Владику Володимира, а також у спільній молитві просити для нього у Всевишнього Господа благословення, ласк, здоров’я, багатоліття й подякувати за дар невтомного та плідного архієрейського служіння.

У цей день молитви линули до Небесного Отця за довгоочікуваний мир і перемогу нашої Батьківщини у війні над ворогом, який не зумів позбавити волі й незалежності весь український народ.

Подячну Архієрейську Божественну Літургію очолив сам іменинник у співслужінні духовенства Івано-Франківської Митрополії УГКЦ, отців Архієпархіального управління, душпастирів головної святині міста, протопресвітерів, отців ректорату Івано-Франківської духовної семінарії й ректорату академії Івана Золотоустого, а також запрошених священнослужителів.

Під час моління зі своєю проповіддю до усіх зібраних в храмі звернувся Митрополит Володимир.

«Щойно ми слухали Євангеліє про Доброго Пастиря, про нашого Господа. У сьогоднішній день наш Спаситель Ісус Христос вказує нам через Святу Церкву на ще одну особу – великого пастиря нашого українського народу – князя Володимира Великого, адже в цьому році святкуємо 1035-ту річницю Хрещення нашої Батьківщини Руси-України», – зазначив Архієпископ.

«Сьогодні заносимо цю подячну молитву за великого князя, за мудрий український народ, який прийняв Хрещення. Для нас це не тільки історична подія, але й духовна. Ми віримо в єдиного живого Бога, ми прийняли Божі Закони та Заповіді, називаючи себе дітьми Божими й християнами», – мовив Владика Володимир.

За словами Архієрея, сьогодні важко говорити про такі великі речі, коли у нашій Батьківщині триває несправедлива війна. «Бо, здавалося б, між християнськими народами, тими, хто приймав науку Божу, немало б бути війни. Проте вона є. Але чому? Найперше тому, що є брак Божої любові. Ми бачимо, що там одна ненависть, зло, немає нічого Божого, благословляється вбивство», – пояснив Митрополит Володимир.

«Тому, дорогі у Христі, кріпімося сьогодні, просімо заступництва великого князя Володимира, щоб там, на небі, він та всі українські подвижники просили Всевишнього Бога, як Церква святкуюча, про наш український народ, про наше майбутнє. Сьогодні заносимо молитву за нашу державність, за державних мужів, щоб вони з вірою і правдою любили Бога, сповняли Божі Закони та Заповіді, служачи українському народові. Ми віримо в наше велике майбутнє, у велич нашої України, а також молимося за справедливий мир, щоб він якнайшвидше прийшов на нашу землю», – такими словами завершив своє звернення проповідник.

Після святкової Літургії всі зібрані у храмі молилися духовний гімн нашої Батьківщини – «Боже, Великий Єдиний».

«Я хочу привітати також всіх, хто носить ім’я князя Володимира. Нехай Вас Бог благословить, починаючи від нашого Президента України до кожного, хто носить це ім’я. Будьте великими у ваших ділах і працях. Майте велику любов до Бога й України», – привітав всіх іменинників Архієрей. Опісля у святині лунало святкове Многоліття.

Згодом прот. Віталій Федун зачитав привітальну грамоту від Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава й Синоду Єпископів УГКЦ з нагоди 20-річчя Єпископської хіротонії, яке Митрополит Володимир відзначав цьогоріч 15 липня.

«Святкування Вашого ювілею – це велика подія для всіх нас. Разом із Вами заносимо до Престолу Всевишнього наші молитви, дякуючи Йому за те, що покликав Вас на дорогу жертовної посвяти Церкві та рідному народу. Прийміть від нас щирі побажання, Божих благословень, допомоги Святого Духа в усіх Ваших починаннях на славу Божу й добра нашої Церкви й народу», – йдеться у привітанні.

Відтак із привітанням від імені Архієпархіального управління звернувся Синкел у справах духовенства й священичих родин митр. прот. Степан Балагура, який зазначив, що Владика Володимир є справжнім прикладом доброго пастиря, звернувши увагу на риси Архієрея та на рясні плоди його невтомної праці Єпископського служіння протягом останніх 20-ти років.

Згодом теплі слова привітань лунали від заступниці голови обласної державної адміністрації, пані Людмили Сірко, від імені голови Івано-Франківської ОДА Світлани Онищук, а також від міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, які побажали Архієрею здоров’я, великої любові у серці, невичерпної енергії та плідної праці у винограднику Господньому.

Опісля з урочистим святом від імені спільноти Івано-Франківської духовної семінарії іменинника привітав ректор прот. Тарас Путько, який подякував за те, що ще з часів підпілля і по ці дні Митрополит прагнув єдності із Вселенською Церквою, й побажав зберігати йому велич архіпастиря у світлі Божої любові.

Насамкінець Митрополита привітали від імені спільноти Лікувально-діагностичного центру «Клініка святого Луки», а згодом до іменинника звернулися з вітаннями вірні й гості свята.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ