Люди у потребі Центрального протопресвітеріату отримали допомогу від Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

У вівторок, 4 квітня, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ у рамках італійсько-українського проєкту «Разом з Україною» вкотре передала допомогу для мешканців території Центрального протопресвітеріату міста Івано-Франківськ.

Гуманітарну допомогу роздавали поблизу деканального храму цього протопресвітеріату — Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового.

Щоб отримати гуманітарну допомогу зібралося дуже багато людей, зокрема ті, що були змушені покинути свої домівки через російську агресію, а також франківчани, які мають потребу: люди з інвалідністю 1 або 2 групи, а також самотні люди похилого віку, яким необхідна підтримка.

У цей день сім’ям, які зараз проживають на теренах Центрального протопресвітеріату, вдалося передати 236 продуктових наборів та засобів особистої гігієни, що відповідно, дозволяє забезпечити близько 800 людей.

Серед тих, хто отримав допомогу, була й пані Ірина разом з донечкою. Вони приїхали до Івано-Франківська з міста Вугледар, що на Донеччині. Жінка розповідає, що повномасштабна війна застала її у Слов’янську, а виїхати з лінії вогню вдалося лише через три дні від початку вторгнення.

«Найважче було пережити страх. Ми виїжджали з дитиною, якій на той час було три місяці, зараз їй півтора року. Івано-Франківськ нам дуже подобається, але ми сумуємо за домом і чекаємо, коли нарешті настане перемога», — поділилася пані Ірина.

Допомогу отримали й пані Богдана разом з донечкою Женею, які приїхали до Івано-Франківська з міста Мар’їнка у березні, минулого року. Бої у їхньому рідному місті з періодичним затишшям тривають від 2014 року. Тому одного разу вони вже виїжджали з дому, проте незабаром повернулися. Однак, з початком повномасштабного вторгнення вирішили їхати у безпечне місце, і недарма — зараз їх будинок зруйнований.

«Ми не брали з собою багато речей, бо не знали куди їдемо і як надовго. Спочатку було важко, бо ціни на житло були дуже високі, а збережень ми не мали. Однак зараз ми пристосувалися, у нас наче й вибору не було, бо повертатися уже немає куди. Івано-Франківськ дуже затишне місто, маленьке, але дуже чисте. Донечка зараз ходить на дошкільну підготовку, а ми звикаємо», — розповідає пані Богдана.

Довідково:

Дана ініціатива фінансується італійською урядовою організацією AICS, за підтримки FOCSIV у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та іншими благодійними організаціями.

У рамках проєкту «Разом з Україною» в Івано-Франківській області протягом 5-ти місяців планується роздавати раз на місяць 1500 продуктових наборів, щоб забезпечити харчування 4500 осіб (продуктовий набір розрахований на сім’ю з 3-х осіб). Також, одночасно з продовольчою підтримкою, волонтери розповсюджуватимуть кожні два місяці 1200 наборів із засобами гігієни для сімей та наборів із засобами гігієни для центрів розміщення переселенців.

У продуктовий набір входить: рис 1 кг, макарони 1 кг, борошно пшеничне 1 кг, гречка 1 кг, булгур 1 кг, олія соняшникова 1 л, кукурудза консервована 2 шт., сардина 3 шт., тушкованка свиняча 2 шт., паштет 2 шт., соус «Український» 1 шт., кетчуп 1 шт., згущене молоко 1 шт., чай чорний 1 шт., кава розчинна 1 шт., сіль харчова 1 шт., печиво 2 шт., джем 1 банка, сухофрукти 300 г.

Своєю чергою набір для особистої гігієни містить: гель для душу 2 шт., шампунь-бальзам 1 шт., туалетний папір 2 шт., губка для посуду 1 шт., пакет для сміття 1 шт., бальзам для миття посуду 1 шт., рідке мило 1 шт., зубна щітка 1 шт., порошок для прання 2 шт., рушничок для рук 1 шт., зубна паста 1 шт., мило туалетне 1 шт.)

Якщо отримувач допомоги — чоловік, його набір додатково вміщує піну та станок для гоління.

Для жінки додатково кладуть засоби жіночої гігієни та крем для рук.

А в набір для малюків додають шампунь-гель (для хлопчиків/дівчаток) та вологі серветки.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ