Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ вже втретє передала допомогу для людей у потребі Північного протопресвітеріату

У п’ятницю, 28 квітня, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ, у рамках італійсько-українського проєкту «Разом з Україною», вже вкотре передала гуманітарну допомогу для людей у потребі, які проживають на території Північного протопресвітеріату міста Івано-Франківська.

Видача допомоги відбувалася у церкві святих Володимира і Ольги, яка є деканальним храмом Північного протопресвітеріату.

У цей день підтримку у вигляді продуктових і гігієнічних наборів отримали 69 родин, що, відповідно, дозволяє забезпечити харчами та предметами особистої гігієни понад 200 осіб.

Вже вдруге, у рамках проєкту, отримати допомогу прийшла пані Марія, мешканка мікрорайону «Каскад». Жінка розповідає, що є парафіянкою храму святого апостола Юди Тадея, там її і повідомили про те, що можна отримати підтримку. Пані Марія ділиться, що через життєві обставини вона залишилася зовсім самотньою, а на одну невеличку пенсію у сьогоденні важко прожити.

«Дякую вам, що допомагаєте таким людям, як я. Попередньої допомоги мені вистачило на понад місяць часу, це, мабуть, найкращий набір, який я одержувала коли-небудь», — мовила пані Марія.

Отримати допомогу прийшли й пані Олена разом із маленьким сином. Жінка розповідає, що вони родом із Запоріжжя, однак вже рік часу проживають в Івано-Франківську, бо у рідному місті із дитиною, на жаль, перебувати страшно.

«Така гуманітарна допомога для нас є тим, що дозволяє жити. Бо всі гроші, які отримуємо від держави, як внутрішньо переміщені особи, ідуть на оплату жила, яке орендуємо», — ділиться Олена.

Одержати продуктовий та гігієнічний набір прийшла й пані Софія, жінка родом із Харкова. Вона розповідає, що якраз сьогодні, 28 квітня, виповнюється один рік із моменту її переїзду до Івано-Франківська.

«Знаєте, я ніби не так довго живу на Прикарпатті, однак я вже дуже звикла до чистої української мови та західної культури. Тут куди не зайдеш, всі усміхнені, ввічливі та, що дуже приємно, бажають гарного дня. Дякую вашому місту за прихисток та допомогу, яку ви мені надаєте», — розповідає пані Софія.

Довідково:

Дана ініціатива фінансується італійською урядовою організацією AICS, за підтримки FOCSIV у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та іншими благодійними організаціями.

У рамках проєкту «Разом з Україною» в Івано-Франківській області протягом 5-ти місяців планується роздавати раз на місяць 1500 продуктових наборів, щоб забезпечити харчування 4500 осіб (продуктовий набір розрахований на сім’ю з 3-х осіб). Також, одночасно з продовольчою підтримкою, волонтери розповсюджуватимуть кожні два місяці 1200 наборів із засобами гігієни для сімей та наборів із засобами гігієни для центрів розміщення переселенців.

У продуктовий набір входить: рис 1 кг, макарони 1 кг, борошно пшеничне 1 кг, гречка 1 кг, булгур 1 кг, олія соняшникова 1 л, кукурудза консервована 2 шт., сардина 3 шт., тушкованка свиняча 2 шт., паштет 2 шт., соус «Український» 1 шт., кетчуп 1 шт., згущене молоко 1 шт., чай чорний 1 шт., кава розчинна 1 шт., сіль харчова 1 шт., печиво 2 шт., джем 1 банка, сухофрукти 300 г.

Своєю чергою набір для особистої гігієни містить: гель для душу 2 шт., шампунь-бальзам 1 шт., туалетний папір 2 шт., губка для посуду 1 шт., пакет для сміття 1 шт., бальзам для миття посуду 1 шт., рідке мило 1 шт., зубна щітка 1 шт., порошок для прання 2 шт., рушничок для рук 1 шт., зубна паста 1 шт., мило туалетне 1 шт.)

Якщо отримувач допомоги — чоловік, його набір додатково вміщує піну та станок для гоління.

Для жінки додатково кладуть засоби жіночої гігієни та крем для рук.

А в набір для малюків додають шампунь-гель (для хлопчиків/дівчаток) та вологі серветки.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ