Прем’єр-міністр України висловив вдячність Мальтійському Ордену в Україні за надану допомогу

У четвер, 27 квітня, відбулася зустріч місцеблюстителя Великого Магістра Суверенного військового Мальтійського ордена Фра Джон Данлапа та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. У рамках заходу були проаналізовані численні програми, реалізовані Мальтійським Орденом в Україні, зокрема Мальтійською службою допомоги м. Івано-Франківська.

Про це повідомляють на офіційній фейсбук-сторінці Посольства Суверенного Мальтійського Ордену в Україні.

Візит, який припадає на п’ятнадцяту річницю дипломатичних відносин між Суверенним Військовим Мальтійським Орденом та Україною, які встановлені в лютому 2008 року, став нагодою проаналізувати численні програми, реалізовані Мальтійським Орденом в Україні у світлі медичних і гуманітарних потреб.

Узи дружби та співпраці сягають 1990 року, коли Мальтійська служба допомоги Ордену розпочала свою першу гуманітарну діяльність в Україні. Робота трьох осередків – у Львові, Івано-Франківську та Береговому – з роками розвивалася дедалі більше, особливо з лютого 2022 року, коли почалася війна з росією.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль висловив вдячність за постійну підтримку, яку Мальтійський Орден надає Україні.

«Від щирого серця дякую вам від імені Уряду, Президента та українського народу за ту важливу роль, яку ви відіграєте в нашій державі», – сказав Прем’єр-міністр України.

Ще однією проблемою, озвученою під час зустрічі, було психічне здоров’я українського населення, особливо дітей, для чого, як сподівається український прем’єр, необхідно буде працювати в синергії з Мальтійським Орденом.

Під час зустрічі, яка пройшла у теплій і дружній атмосфері, місцеблюститель Великого Магістра Фра Джон Данлап зазначив, що «тісна та плідна співпраця між нашим Посольством в Києві та нашою Службою допомоги дозволяє нам якнайкраще реалізовувати нашу гуманітарну місію, в допомозі чому служить також Угода про співпрацю, яку ми підписали з Україною у 2019 році».

«Ми продовжуватимемо допомагати українському народу стільки, скільки буде потрібно. Ми є в боргу перед нашими чоловіками та жінками у вашій країні, ми в боргу перед невинними жертвами цієї війни», — додав Місцеблюститель Великого Магістра, підкресливши, що тісна співпраця між дипломатичними та робочими структурами Ордену, як в Україні, так і у сусідніх країнах, дозволила надати екстрену допомогу та гуманітарну підтримку сотням тисяч переміщених осіб та біженців, які перетнули кордони.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ