Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ роздала допомогу для людей у потребі Центрального протопресвітеріату

Сьогодні, 10 березня, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ у рамках італійсько-українського проєкту «Разом з Україною» передала допомогу для мешканців території Центрального протопресвітеріату міста Івано-Франківськ. Роздача гуманітарної допомоги відбувалася поблизу Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового, оскільки ця святиня є деканальним храмом даного протопресвітеріату.

Отримати допомогу зібралося чимало жителів міста Івано-Франківськ, зокрема люди, які покинули власну домівку через повномасштабне вторгнення росії на територію України. Вони здебільшого є мешканцями Південних та Східних областей нашої Батьківщини.

Гуманітарну підтримку отримали також франківчани, які належать до потребуючої ланки населення, люди з інвалідністю 1 або 2 групи, а також самотні люди похилого віку, яким необхідна підтримка.

Вже кілька місяців Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ у рамках проєкту «Разом з Україною» постачає допомогу для різних протопресвітеріатів нашої Архієпархії, а також для центрів проживання внутрішньо переміщених осіб, останні кілька днів гуманітарна підтримка видавалася безпосередньо у нашому місті, із детальнішою інформацією про крайні дистрибуції можна ознайомитися нижче:

Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ передала допомогу для людей, які проживають у Північному та Східному протопресвітеріатах.

Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ передала гуманітарну підтримку для людей у потребі, які проживають на території Західного протопресвітеріату.

Підтримку від Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ отримали люди, які проживають на території Південного протопресвітеріату.

Сьогодні ж, для людей у потребі, які належать до Центрального протопресвітеріату нашої Архієпархії, волонтерам проєкту «Разом з Україною» вдалося передати близько 180-ти продуктових наборів та засобів особистої гігієни. Така підтримка має на меті забезпечити харчовими продуктами, а також засобами гігієни понад 500 осіб.

Одержати благодійну допомогу прийшла пані Тетяна разом зі своїм сином. Жінка розповідає, що власну домівку вони шукають вже 9 років, оскільки до 2014 року проживала разом із дитиною на півострові Крим. А опісля окупації сім’я переїхала до Краматорська, де планували будувати мирне життя, і все складалося добре. Пані Тетяна мала роботу, Владислав ходив до школи, але одного дня, вже у часі повномасштабного вторгнення, коли Краматорськ почали обстрілювати, вони вирішили, що треба їхати кудись далі, на Захід України, бо тут спокійніше.

«Дякуємо вам за допомогу, таких наборів де є кава, цукор, печиво та ще й пральний порошок ми давно не отримували. Чесно, найбільше зі всього набору мені подобається кава, бо я вже починаю забувати, яка вона на смак, адже наразі не маємо можливості її купити. Спасибі за неймовірні подарунки», — промовила пані Тетяна.

Допомогу отримав й пан Олексій, житель міста Івано-Франківськ, який через складні життєві обставини немає змоги влаштуватися на роботу й самостійно забезпечити свій побут. Отримавши допомогу чоловік зі сльозами на очах сказав: «Дякую, що підтримуєте й нас, місцевих жителів у потребі».

По допомогу прийшла також пані Надія, мешканка славного міста Чугуїв, що на Харківщині. Жінка розповідає, що в Івано-Франківську вона вже понад рік, за цей багато волонтери, допомагала працівникам «Карітасу» та у місцевих школах, де була потреба. Її домівка сьогодні розтрощена вщент, у пані Надії не залишилося нічого. Однак, приїхавши до Івано-Франківська жінка каже, що місцеві добродії надали їй все, від одягу та харчування до місця, де вона проживає і зараз.

«Тут надзвичайно приємні люди, допомагають всім, у чому є потреба. Та і я не можу залишатися осторонь та сидіти на місці, завжди мушу щось робити, аби трішки менше думати про війну та рідний Чугуїв», — сказала пані Надія.

Довідково:

Дана ініціатива фінансується італійською урядовою організацією AICS, за підтримки FOCSIV у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та іншими благодійними організаціями.

У рамках проєкту «Разом з Україною» в Івано-Франківській області протягом 5-ти місяців планується роздавати раз на місяць 1500 продуктових наборів, щоб забезпечити харчування 4500 осіб (продуктовий набір розрахований на сім’ю з 3-х осіб). Також, одночасно з продовольчою підтримкою, волонтери розповсюджуватимуть кожні два місяці 1200 наборів із засобами гігієни для сімей та наборів із засобами гігієни для центрів розміщення переселенців.

У продуктовий набір входить: рис 1 кг, макарони 1 кг, борошно пшеничне 1 кг, гречка 1 кг, булгур 1 кг, олія соняшникова 1 л, кукурудза консервована 2 шт., сардина 3 шт., тушкованка свиняча 2 шт., паштет 2 шт., соус «Український» 1 шт., кетчуп 1 шт., згущене молоко 1 шт., чай чорний 1 шт., кава розчинна 1 шт., сіль харчова 1 шт., печиво 2 шт., джем 1 банка, сухофрукти 300 г.

Своєю чергою набір для особистої гігієни містить: гель для душу 2 шт., шампунь-бальзам 1 шт., туалетний папір 2 шт., губка для посуду 1 шт., пакет для сміття 1 шт., бальзам для миття посуду 1 шт., рідке мило 1 шт., зубна щітка 1 шт., порошок для прання 2 шт., рушничок для рук 1 шт., зубна паста 1 шт., мило туалетне 1 шт.)

Якщо отримувач допомоги — чоловік, його набір додатково вміщує піну та станок для гоління.

Для жінки додатково кладуть засоби жіночої гігієни та крем для рук.

А в набір для малюків додають шампунь-гель (для хлопчиків/дівчаток) та вологі серветки.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ