Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ передала допомогу для людей, які проживають у Північному та Східному протопресвітеріатах

Сьогодні, 8 березня, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ у рамках італійсько-українського проєкту «Разом з Україною» передала гуманітарну допомогу для людей у потребі, які проживають на територіях Північного та Східного протопресвітеріатів міста Івано-Франківська.

У перші частині дня волонтери проєкту «Разом з Україною» завітали на парафію святих Володимира і Ольги, яка є деканальним храмом Північного протопресвітеріату. Там благодійникам вдалося передати допомогу для понад 40 сімей, які є внутрішньо переміщеними особами, або входять до найбільш соціально вразливих верств місцевого населення, а це самотнім люди похилого віку, або ж особам, які мають інвалідність 1 або 2 групи.

Як розповідає пані Марія, старша сестра парафії святих Володимира і Ольги, окрім допомоги у межах даного проєкту адміністрація храму, а також вірні стараюся самотужки підтримувати людей у потребі. У храмі є куточок, куди люди, які мають можливість допомогти, приносять харчові продукти, а згодом таку підтримку передають особам, які її найбільше потребують.

У цей день по гуманітарну допомогу прийшла пані Тетяна, парафіянка храму св. ап. Юди Тадея, що у місті Івано-Франківськ. Жінка розповідає, що така допомога для неї є дуже потрібною, оскільки пані Тетяна пенсіонер та ще й залишилася зовсім самотньою.

«Це велика допомога для мене, її вистачить надовго, бо скільки мені самій потрібно. Раніше я вже отримувала гуманітарну допомогу, але таких великих двох пакетів зі всім необхідним мені ще ніколи ніхто не дарував. Дякую вам!», — промовила пані Тетяна зі сльозами на очах.

Щоб отримати благодійну підтримку, прийшла також пані Анна. Вона родом із Запоріжжя, однак через масові ракетні обстріли її рідного міста, змушена була покинути рідну домівку та переїхати до Івано-Франківська.

«Для нашої сім’ї це дуже потужна підтримка, оскільки фінансове становище є зовсім нестабільним. Дякуємо всім, хто будь-яким чином причетний до придбання чи видачі продуктів та гігієнічних наборів», — зазначила жінка отримуючи гуманітарну допомогу.

Наступною локацією, де 8 березня відбулася роздача благодійної допомоги, стала парафія святого Йосифа Обручника, яка є деканальним храмом Східного протопресвітеріату міста Івано-Франківська.

Там волонтери проєкту «Разом з Україною» видали гуманітарну допомогу для 63 сімей, які потребують підтримки та проживають на теренах Східного протопресвітеріату.

Своєю особистою історією переїзду із міста Харкова до Івано-Франківська із нами поділилася пані Світлана. Жінка розповіла, що вона разом із сім’єю власну домівку покинула 2 березня, а дорога до Івано-Франківська зайняла у них понад 5 днів. Приїхавши на Захід України, сім’я пані Світлани оселилася у селищі поблизу Рогатина, на Івано-Франківщині. Через певний час, коли чоловік знайшов роботу, а син мав іти до школи, сім’я переїхала до обласного центру, від тоді тут і проживає.

«Наша домівка у Харкові дякувати Богу, ціла. Єдине що, через ракетний обстріл, у квартирі повилітали вікна, а так, порівняно, із нашим домом все добре», — розповідає пані Світлана про рідну домівку у Харкові.

Іванко, син пані Світлани, каже, що в Івано-Франківську йому дуже подобається, він має друзів та ходить тут до школи. Однак, попри все, мріє повернути у рідний Харків.

«У всіх нас історії схожі, ми часто є людьми з одного міста, але у когось дім цілий, а у когось від нього залишився лише фундамент», — почала свою розповідь пані Лілія, переселенка із міста Харків.

Жінка розповідає, що до Івано-Франківська вона переїхала разом із сестрою та її синочком, а також зі своїми батьками. Спершу вони жили всі разом, а згодом кожен для себе знайшов домівку.

Пані Лілія пригадує, що у рідному Харкові вона працювала у сфері програмування, у неї із друзями була створена команда, вони працювали над різноманітними проєктами. Зараз же багато її співпрацівників відстоює нашу незалежність у лавах Збройних сил України, тому те, чим вони займалися раніше, зараз, на жаль, не можуть продовжувати.

«Івано-Франківськ, як місто, мені дуже подобається. Тут всі точно знають хто такий ворог, а хто друг. Тут немає внутрішньої боротьби, яка у Харкові була постійно», — поділилася своїми думками пані Лілія.

Довідково:

Дана ініціатива фінансується італійською урядовою організацією AICS, за підтримки FOCSIV у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та іншими благодійними організаціями.

У рамках проєкту «Разом з Україною» в Івано-Франківській області протягом 5-ти місяців планується роздавати раз на місяць 1500 продуктових наборів, щоб забезпечити харчування 4500 осіб (продуктовий набір розрахований на сім’ю з 3-х осіб). Також, одночасно з продовольчою підтримкою, волонтери розповсюджуватимуть кожні два місяці 1200 наборів із засобами гігієни для сімей та наборів із засобами гігієни для центрів розміщення переселенців.

У продуктовий набір входить: рис 1 кг, макарони 1 кг, борошно пшеничне 1 кг, гречка 1 кг, булгур 1 кг, олія соняшникова 1 л, кукурудза консервована 2 шт., сардина 3 шт., тушкованка свиняча 2 шт., паштет 2 шт., соус «Український» 1 шт., кетчуп 1 шт., згущене молоко 1 шт., чай чорний 1 шт., кава розчинна 1 шт., сіль харчова 1 шт., печиво 2 шт., джем 1 банка, сухофрукти 300 г.

Своєю чергою набір для особистої гігієни містить: гель для душу 2 шт., шампунь-бальзам 1 шт., туалетний папір 2 шт., губка для посуду 1 шт., пакет для сміття 1 шт., бальзам для миття посуду 1 шт., рідке мило 1 шт., зубна щітка 1 шт., порошок для прання 2 шт., рушничок для рук 1 шт., зубна паста 1 шт., мило туалетне 1 шт.)

Якщо отримувач допомоги — чоловік, його набір додатково вміщує піну та станок для гоління.

Для жінки додатково кладуть засоби жіночої гігієни та крем для рук.

А в набір для малюків додають шампунь-гель (для хлопчиків/дівчаток) та вологі серветки.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ