«Набирайтеся Божого Благословення і дарів, бо Господь радо ділиться з тими, хто просить і потребує», — Владика Микола Семенишин до волонтерів

У п’ятницю, 10 березня, у приміщенні Івано-Франківської духовної семінарії, у рамках проєкту «Розвиток соціального служіння для згуртування громад для підтримки внутрішньо переміщених осіб та вразливих груп на парафіяльному рівні», розпочався тренінг для волонтерів. Організатором заходу є «Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ». Перший день тренінгу розпочали молебнем, який очолив Єпископ-помічник Івано-Франківський Владика Микола Семенишин.

Тренінг триватиме два дні й орієнтований на розвиток парафіяльного соціального служіння з допомогою волонтерів, які впродовж навчання будуть обмінюватися досвідом та здобувати нові знання. Участь у заході беруть волонтери з дванадцяти парафій Івано-Франківської Архієпархії.

Перший день тренінгу, присвячений темі «Християнське волонтерство, як лідерство», розпочався зі спільної молитви, яку очолив Владика Микола, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Співслужили Архієрею о. Володимир Чорній, директор БФ «Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ», о. Ярослав Рожак та о. Микола Мазурик, які також є спікерами тренінгу.

Опісля молебню Владика Микола виступив з вітальним словом, у якому висловив вдячність присутнім за те, що в такий складний час вони потрудилися прибути до серця Івано-Франківської Архієпархії – духовної семінарії, аби побути разом, помолитися, набути цінного досвіду, а також поділитися ним з іншими.

Також Архієрей наголосив, що у своєму служінні нам усім завжди потрібно наслідувати Господа:

«Найбільшим волонтером і доброчинцем, який не очікує оплати за створене добро, є наш Спаситель. Бо Христос прийшов, щоб послужити людині. Він є тим милосердним самарянином – бачить людину в потребі й схиляється над нею».

Згодом Єпископ висловив надію, що протягом наступних двох днів всі присутні стануть друзями та йтимуть разом на шляху добра.

«Більше як рік тому, 24 лютого, ми прокинулися і не розуміли що діється. Кожен з нас запитував себе: «Що я можу зробити й що маю робити, аби моя родина і сусіди, моє село, місто й країна не згинули від ракетних ударів?», і кожен з нас, я певен, дав собі якусь відповідь. Та маю переконання, що та відповідь не може бути «одноразовою акцією», яку «провели» тоді, і попрямували далі. Бо кожен день кидає нам виклики та пропонує щось нове, тому так важливо бути уважним до подій і ситуацій, але найважливіше – до людей, які потребують нашої допомоги», — мовив Архієрей. А відтак додав:

«Я щиро вдячний, що ви, тут присутні, представляєте парафії нашої Івано-Франківської Архієпархії. 12 парафій – гарне число. Тож будьте Христовими Апостолами, будьте біля Нього, бо служіння Апостола – не тільки діяти, а й бути. Вже потім ми питаємо: «А що тепер я маю робити, куди йти та в який спосіб діяти?».

Насамкінець Владика Микола подякував організаторам за гарну ініціативу, та присутнім за те, що доєдналися до неї:

«Я дякую організаторам цього дводенного тренінгу за те, що підготувалися і вчитимуть тому, як ще краще служити й допомагати. А вас, представників дванадцяти наших парафій, прошу – скористайтеся цим часом якнайкраще, щоб пізніше мати змогу заохочувати, ділитися й служити так, аби ті, хто бачитимуть ваше служіння запитували себе: «Чи я не можу так служити?» Дякую, що ви є тут. Набирайтеся Божого Благословення і дарів, бо Господь радо ділиться з тими, хто просить і потребує».

Згодом учасники взялися до здійснення планів програми. Зокрема, першою темою для дослідження стала «Соціальна доктрина Церкви: її сутність та зміст», спікер — о. Ярослав Рожак. Далі волонтери переглянули відео доповіді Отця та Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава про соціальне служіння, а опісля поділилися власними думками.

Програма тренінгу передбачає різноманітні інвенти для волонтерів: обговорення, лекції, аналіз, презентації, роботу в групах та практичні заняття.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ