«Дух Божий сходить не на якусь абстрактну землю, а в серця людей, які живуть на цій землі», — Владика Микола Семенишин у свято Зіслання Святого Духа

У неділю, 4 червня, у світлий празник Зіслання Святого Духа, в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, що у місті Івано-Франківськ, відбулися урочисті моління. Архієрейську Літургію очолив Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Співслужили Єпископу-помічнику чисельно зібрані душпастирі, зокрема о. Юрій Новіцький, настоятель собору, та о. Юрій Прилепський, сотрудник святині.

Щоб помолитися у своїх наміреннях, цього дня у соборі зібралося чимало людей: діти, молодь та вірні.

У часі Божественної Літургії Владика Микола виголосив проповідь, у якій розповів про значення присутності Святого Духа у житті людини:

«Ми отримуємо дар Святого Духа в моменті Таїнства Хрещення та Миропомазання. Під час Таїнства Хрещення священник, молячись над дитиною чи дорослим, просить Бога сповнити його силою Святого Духа для з’єднання з Христом, щоб таким чином охрещений вже не був “дитиною тіла”, а став “дитиною Божого Царства”».

«У Миропомазанні довершується у житті новоохрещеного чудо Пʼятидесятниці  — Зіслання Святого Духа, який робить християнина здатним “перемагати і нищити усі супротивні диявольські підступи і напади, які походять чи то від тіла, чи від світу”, бути “хоробрим і переможним подвижником Христа Бога нашого”, “твердим, і кріпким, і непохитним у православній вірі, любові й надії”, готовим “зі сміливістю, без страху і незавстидно ісповідувати перед усіма імʼя Христа Бога нашого” і так, “зростаючи у всіх чеснотах”, “дозрівав в людину досконалу, в міру росту повноти Христової”. Як бачимо, Святий Дух є оживляючим началом життя не тільки церковної спільноти загалом, але й кожного християнина зокрема», — додав Владика.

«Ми звикли думати, що духовними є лише особи, які в особливий спосіб посвятили себе Богові й Церкві — монахи, монахині чи священики. Але насправді всі ми, учні Христові, покликані бути духовними, тобто носіями Святого Духа. Ця справа є дуже важливою не лише для нашого освячення, але й для змін у нашому довкіллі, яке Господь довершуватиме силою Святого Духа, через нашу співпрацю. Тож, якщо ми дозволимо Святому Духові постійно сходити на нас і діяти через нас, світ навколо почне невпинно змінюватися», — наголосив Аріхєрей.

Відтак Владика зазначив, що багато порад і вказівок для збереження духовності дає нам святий апостол Павло, бо він закликає не чинити пожадливостей тіла та не засмучувати Духа. Адже кожен гріх своєю руйнівною силою неминуче ослаблює Його в нас, або й взагалі зводить нанівець благодать Святого Духа.

«Хтось слушно зауважив, що в серці людському, на довшу перспективу, ніяк не можуть вжитися Святий Дух і злий дух — рано чи пізно котрийсь із них муситиме відійти і поступитися місцем іншому. Щирим покаянням, сокрушенним серцем та духом навернення, ми очищаємо наше єство від впливів злого духа, і тим самим готуємо місце для щораз виразнішої дії Божого Духа. Оскільки Дух Святий є даром Воскреслого Спасителя, ми повинні подібно до апостолів, витривалою молитвою просити про Його пришестя. Це слід робити часто і з великим переконанням, що нашу молитву обовʼязково вислухає Бог», — мовив Владика Микола.

А тоді додав, що найважливішим моментом прикликання Святого Духа в наше життя є Божественна Літургія. Бо саме під час Служби Божої, Дух Святий сходить не лише на хліб і вино, змінюючи їх у Пресвяте Тіло і Кров Господню, але також на всю зібрану спільноту, єднаючи її, освячуючи, й таким чином перемінюючи у єдине Тіло Христове.

«Наша земля, наша Батьківщина так потребує нині віднови і надії! Лише Дух Божий може здійснити це, але Він не зробить цього без нас. Бо Дух Божий сходить не на якусь абстрактну землю, а в серця людей, які живуть на цій землі. Що більше буде таких сердець — відкритих на діяння Святого Духа, то краще і легше Божий Дух діятиме серед нас. Бажаю всім нам, щоб ми, очистивши свої душі у Сповіді, від впливів духа злоби, лукавства й нечистоти, прийняли благодать і силу Святого Духа, яка освятить та змінить нас і нашу землю», — побажав Єпископ-помічник.

Опісля Божественної Літургії Владика Микола привітав вірних зі святом, а також закликав впускати Святого Духа у людські серця, бо він наповнює їх любов’ю та благодаттю.

Відтак настоятель Архікатедрального собору о. Юрій Новіцький подякував Владиці за спільну молитву та за постійне служіння Богові й нашій Церкві.

Насамкінець присутні приступили до святкового мирування, а Владика Микола уділив всім своє архієрейське благословення.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ