Владика Микола Семенишин очолив панахиду за жертвами репресій у Дем’янів Лазу

У неділю, 4 червня, у меморіальному комплексі Дем’янів Лаз, поблизу м. Івано-Франківська, відбулися поминальні моління та віче-реквієм пам’яті за всіма загиблими внаслідок тоталітарного режиму радянської влади. З цієї нагоди панахиду очолив Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин.

Щоб віддати шану загиблим, на молитовний захід прибуло духовенство, влада міста Івано-Франківська та області, жителі околиць, а також всі небайдужі громадяни.

Зібрання розпочалося із виконання Державного гімну України. Відтак панахиду за всіма жертвами тоталітарного режиму очолив Владика Микола Семенишин, а співслужили Архієрею священнослужителі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та представники духовенства Православної Церкви України.

Опісля богослужіння присутні на події поставили біля могил загиблих квіти, вшанувавши їхню пам’ять.

«Дем‘янів Лаз — це не тільки комплекс, де перепоховані люди, а й місце, яке вчить та нагадує нам важливі уроки історії. Нехай пам‘ять про наших предків зробить нас міцнішими. А знання історії свого народу дасть нам сил до боротьби та звернення історичної справедливості до всіх зрадників», — зазначила п. Оксана Савчук, народна депутатка України.

Довідково:

Дем’янів Лаз — урочище біля Івано-Франківська, місце масових розстрілів в’язнів з тюрми НКВД. Розстріли проводили в кінці червня перед відступом радянських військ в 1941 році. Під час розкопок тут знайшли людські кістки і змогли ідентифікувати 524 особи. Для 22 із них вдалось встановити особу, робота в архівах СБУ дала змогу визначити імена іще 400.

 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ