«Дорадчий голос представників всієї УГКЦ є важливою допомогою її Отцю і Главі та Синодові Єпископів у вирішенні важливих питань, особливо в апостольській діяльності. Тому ми, владою нам даною, на виконання Постанови 5, VIII, 1 Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувся у м. Перемишль (Польща) 7–15 липня 2022 року, зваживши на норми кан. 140–142 Кодексу канонів Східних Церков, скликаємо ІІІ сесію Всецерковного форуму Української Греко-Католицької Церкви і постановляємо, що її засідання у форматі онлайн відбудуться 4 та 11 березня 2023 року Божого», — мовиться у тексті Декрету.
До участі у Форумі Глава УГКЦ закликає єпископів, богопосвячених осіб, священнослужителів і мирян, які були обрані делегатами єпархій на VII cесію Патріаршого Собору УГКЦ.
На сесію Форуму заплановано доповідь о. Андрія Онуферка на тему «Пастирський лист Синоду Єпископів УГКЦ з 2021 року „Надія, до якої нас кличе Господь“. Душпастирське служіння на єпархіяльному та парафіяльному рівнях в умовах російської військової агресії стосовно трьох тем: Дорога зцілення ран та лікування травм; Близькість і практична увага до убогих і маргіналізованих; Християнська сім’я — домашня церква».
Сестра Севастіана Карвацька, ЧСВВ, представить «Проєкт душпастирської програми зцілення ран війни і механізмів її втілення в життя».
Опісля представники єпархій будуть запрошенні до ділення думками й обговорення.
«Станом на сьогодні було успішно проведено дві сесії цього Форуму, який став справжнім майданчиком для загальноцерковного обговорення питань, що їх порушує Секретеріат Синоду Єпископів, аби спільно з Вселенською Церквою йти „синодальним шляхом“», — мовиться у листі Глави Церкви до архиєреїв УГКЦ.
10 жовтня 2021 року Божого Святіший Отець Франциск відкрив «синодальний шлях» чергової Звичайної асамблеї Синоду Єпископів, що розпочалася в місцевих Церквах, а завершиться у Ватикані в жовтні 2023 року на тему «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь i місія». Нова методологія проведення Синоду передбачає три етапи: єпархіальний, континентальний i ватиканський. «Цілісний синодальний процес здійсниться по-справжньому лише тоді, коли залучатиме місцеві Церкви», — зазначено в підготовчому документі, що наголошує також на важливості участі в таких органах синодальності, як Синоди Східних Католицьких Церков, Ради ієрархів Церков свого права, Єпископські конференції, а також національних, регіональних та континентальних виявів синодальності.
Відповідаючи на заклик Папи Франциска під час 17-ï (68-ï) ceciї Постійного Синоду, що відбувалася 5–7 жовтня 2021 року, ïї учасники вирішили провести Всецерковний форум УГКЦ. На сьогодні було успішно проверено вже дві ceciї цього Форуму, який став справжнім майданчиком для загальноцерковного обговорення питань, що ïx порушує Секретаріат Синоду Єпископів, аби спільно із Вселенською Церквою йти «синодальним шляхом».