Багато хто запитує, зазначив Предстоятель, що означає молитися за мир в Україні? Чому ті, які стоять збоку, споглядають, моляться за мир, а Україна й українці — за перемогу? Що означає для українського народу справжня християнська молитва за мир?
«Сьогодні ми є свідками того, що саме поняття „мир“ зазнає профанації, мутації. Інколи ми відчуваємо, що багато хто говорить про мир в Україні, але стоїть осторонь. Для багатьох говорити про мир в Україні так легко, наче йдеться про якусь ідею, філософську чи богословську…», — вважає духовний лідер.
За його словами, багато хто говорить сьогодні про мир, будучи цілком поза реальністю, поза контекстом війни в Україні. І ми бачимо, що йдеться про мир як нагоду дати передишку російському агресору, щоби він зібрав ще більше війська і знову продовжив свою вбивчу справу в Україні.
«Тому зболене українське серце такого типу дипломатичні, політичні, філософські жорстокі міркування про мир в Україні сприймає дуже болісно», — резюмував Глава Церкви.
«Не буде справжнього миру доти, — переконує Предстоятель, — доки останній окупант не покине нашу землю. Ми не можемо серйозно говорити про будь-які виміри поняття „мир“, якщо в катівнях мучать наших дівчат і хлопців, коли плачуть українські матері й діти, коли на українські міста та села падають російські бомби».
Українське серце, вважає він, не може примиритися з війною, окупацією, втратою українських земель саме через те, що на них продовжують рити братські могили і щодня там закопують десятки, сотні тіл невинно закатованих людей. Українці не можуть говорити про мир, коли росіяни викрали тисячі наших дітей і їх ще треба повернути додому.
«Перемога для України — це момент, коли всі її сини й доньки знову зберуться разом за одним столом як одна велика родина. Мир для України — перестати страждати через воєнну російську агресію», — сказав Блаженніший Святослав.