У Відпустовому центрі Симеона Лукача відбулося Таїнство Соборування

У Лазареву суботу, 8 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, відбулося Таїнство Соборування. Єднатися в особливих богослужіннях прибули численні прочани з довколишніх сіл та містечок.

«Призначенням Таїнства Єлеопомазання є цілковите зцілення душі й тіла людини, а назва його пішла від практики його звершення декількома священниками — “собором”», — зазначають на фейсбук-сторінці Відпустового центру.

Для уділення Таїнства зібралися 9 священників Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, які соборно служили це богослужіння. Молитву очолив о. Руслан П‘яста – президент Асоціації капеланів у сфері охорони здоров‘я України.

Окрім того, участь у молитві взяли: адміністратор храму Вознесіння Господнього у с. Старуня, о. Василь Гоголь; о. Іван Козяр, о. Михайло Брик, о. Ігор Матвійчук, о. Назар Мицько, о. Михайло Макар, о. Іван Харевич, а також священник Відпустового центру о. Володимир Лукашевський.

Перед початком Соборування о. Руслан виголосив проповідь, пояснюючи мету Таїнства Соборування у житті християнина і про віру, з якою треба приймати це таїнство.

«Чому це Таїнство для зцілення душі і тіла? Тому що у молитвах, що читаються при звершенні Таїнства, неодноразово звертаються до Бога прохання про прощення гріхів стражденного та про його одужання. Саме тілесне зцілення у молитвах таїнства ставиться у залежність від зцілення душевного, для якого необхідне покаяння, тобто прощення гріхів, поєднане з твердою обіцянкою виправити своє життя відповідно до заповідей Божих», — розповів проповідник.

«Для звершення таїнства використовується єлей (олія, за можливістю — оливкова). Єлей — один з найдавніших релігійних символів. Єлеєм помазували на служіння священників та царів. Ще святі апостоли помазували єлеєм хворих, молячись про їхнє зцілення. Про це пише апостол Яків: “Хворий якщо хто з вас, нехай покличе пресвітерів Церкви, і нехай помоляться над ним, помазав єлеєм в ім’я Господнє. І молитва віри зцілить недужого, і підніме його Господь; і якщо він зробив гріхи, простяться йому (Якова 14:15)”», — розповідають душпастирі.

Важливо, що в часі молитви фактично усі присутні приступили до Святого Таїнства Покаяння, адже, як відомо, помазання єлеєм не змиває гріхи, для цього потрібно приступати до Сповіді.

На завершення спільної молитви о. Володимир Лукашевський висловив слова вдячності о. Руслану та всім душпастирям, які провадили сьогоднішню молитву. Так само подякував і вірним, які щоразу знаходять час для Бога.