«Територія Його Царства — це наші серця», — Владика Микола Семенишин у Квітну неділю

У неділю, 9 квітня, у день Входу Господнього у Єрусалим, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії Владика Микола Семенишин здійснив візит у с. Грабич Отинійського протопресвітеріату Коломийської Єпархії УГКЦ.

Там Єпископ-помічник здійснив Чин освячення новозбудованої церкви Покрови Пресвятої Богородиці.

Численною церковною громадою на чолі з о. Олегом Федаком, адміністратором парафії, Владику Миколу зустріли на подвір’ї новозбудованого храму. Діти вітали Архієрея теплими словами.

Опісля цього відбулася Божественна Літургія, яку очолив Владика Микола у співслужінні священнослужителів Коломийської Єпархії, зокрема Отинійського протопресвітеріату, а також душпастирів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

У часі Літургії Єпископ-помічник звернувся до всіх присутніх:

«Ми часто не усвідомлюємо значення Церкви у нашому житті. Вороги Церкви, вороги Бога інколи краще від нас розуміють вартість і важливість храму, коли вони почали переслідувати Церкву, бажаючи її знищити, вирвати з наших сердець віру в Бога, то передусім нищили церкви, собори. Тому сьогодні ця ваша церква, яка вже повністю придатна для служіння, така для нас важлива і цей день такий урочистий», — мовив Архієрей.

А відтак додав: «Сьогодні свято входу Господнього в Єрусалим, Квітна Неділя, і для нас є важливо увійти в якийсь особливий духовний звʼязок із цим святом. Квітна неділя – це дуже великий празник. Вітаючи в цей день одне одного словами «за тиждень Великдень», ми часто скеровуємо свої думки до Христового Воскресіння і недооцінюємо сьогоднішнього свята».

«Квітна неділя має особливе значення, вона є празником Христа — Царя. Ми чули у Святому Євангелії розповідь про урочистий вʼїзд Ісуса до Єрусалиму. Про те, як народ вийшов назустріч Йому і вигукував: «Осанна! Ізраїльський Цар!». Чуючи слово «цар», ми відразу думаємо про владу, могутність, розкішний одяг, військові загони, уявляємо собі державу з величезною територією. Однак таку характеристику аж ніяк не можна застосувати до Ісуса Христа. Він вʼїхав у місто на осляті», — розповів Архієрей.

«Згідно з представленням пророків, власне, такий цар, який спокійно, мирно, без зброї, без величі вʼїде до Єрусалима на осляті, мав спасти світ. І на питання Пилата «Ти — Цар?» — Ісус відповів: “Я на те уродився”, але царство моє не від світу цього» (пор. Ів. 18, 33-37). Цією відповіддю Христос хотів підкреслити, що Його Царство не можна оцінювати за звичними для нас і для Пилата критеріями. Територія Його Царства значно більша від Єрусалима, Палестини», — сказав Владика.

А опісля додав: «Територія Його Царства — це наші серця, які Його приймають, які Його визнають, які створюють для нього затишок. Ісус Христос має владу, Він має силу, але діє інакше, ніж земні царі».

«Сьогодні ми святкуємо празник Ісуса Христа, нашого Царя. Постановімо собі не тільки устами молитися за поширення Його Царства, а й постаратися, щоб воно утвердилося в нашому серці, щоб Ісус Христос був там єдиним Царем. Тоді це велике свято входу Господнього в Єрусалим, празник Христа Царя, стане не тільки днем, що минає і забувається, а й програмою нашого життя», — додав Архієрей на завершення.

У часі Божественної Літургії велика кількість парафіян приступили до Таїнства Покаяння та Євхаристії, примирившись з Господом і прийнявши Його у своє серце.

По завершенню богослужіння Єпископ-помічник вручив грамоти всім, хто активною працею спричинився до будівництва святині. А відтак Архієрей освятив вербові галузки.

Насамкінець о. Олег Федак подякував Владиці Миколі та всім священнослужителям, жертводавцям та присутнім за спільну молитву.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

за матеріалами пресслужби  Коломийської Єпархії УГКЦ