Зведення каплиці поблизу міського озера: який компроміс?

У середу, 17 квітня, у приміщенні конференційної зали готелю «Станіславів», що в Івано-Франківську, відбувся круглий стіл у форматі церква — активісти — влада — журналісти щодо досягнення компромісу в питанні зведення поблизу міського озера каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.

Нещодавно ми повідомляли про те, що в Івано-Франківську з’явиться нова богослужбова каплиця, унікальна за своїм функціональним використанням.

Дана новина викликала певний резонанс у суспільстві та призвела до дискусії.

Читайте також: «Дискусія народжує консенсус»: в Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ відбулася зустріч з журналістами

Для того, щоб почути всі сторони відбулася низка попередніх зустрічей, які передували сьогоднішньому круглому столу, мета якого — дійти до спільного висновку.

Івано-Франківську Архієпархію УГКЦ на зустрічі представили о. Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва, о. Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії та о. Іван Смішко, головний юрист Архієпархії.

Розпочався захід зі вступного слова о. Івана Стефурака, який зазначив, що сьогодні народжується новий формат діалогу — є представники влади, журналісти, активісти, духовенство Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, а також представниця спільноти особливих діток «Діти Ісуса».

«Усе, що відбувається сьогодні, вчить нас говорити про те, що викликає суперечки. Коли ми загородили ділянку, то не будували нічого одразу, щоб почути кожного. Цей формат зустрічі народжує майданчик для майбутніх напрацювань. Нам усім потрібно спілкуватися, щоб бути почутими. Церква — це ми всі. Церква — це збір людей, які хочуть робити щось добре. Сьогодні ми всі побиті: у когось рідні на фронті, хтось їх втратив, у когось інклюзивна дитина, хтось стомлений війною — нам всім важко, тож давайте разом вирішувати проблеми за круглим столом», — мовив душпастир.

Відтак сторони поділилися своїми думками задля пошуку компромісу.

Активісти висловили побажання зберегти зелену зону в тому вигляді, в якому вона була раніше. Однак вони повністю підтримують спорудження каплиці, яка стане осердям діяльності спільнот людей з особливими потребами, однак просять обрати іншу ділянку, яка зможе забезпечити необхідні вимоги.

У свою чергу о. Іван Стефурак, який вже шість років є духівником спільноти особливих людей «Діти Ісуса», розповів про світову практику зведення подібних центрів у зелених зонах.

Відтак о. Віталій Максимів розповів про усі етапи зведення каплиці, які виконувалися прозоро й у межах законодавчого поля. Священнослужитель зазначив, що у час відведення земельної ділянки вона була абсолютно не облагородженою, а також вкотре наголосив на тому, що Церква не знищила в цій зоні жодного дерева й не має намірів робити цього у майбутньому.

Згодом духовенство запропонувало свій компроміс — перенести каплицю з зеленої зони на попередньо викуплену приватну територію, зменшити її площу втричі та спільно з ініціативною групою облагородити цей відкритий простір.

Опісля виступила п. Наталія Бойко, мама особливої дитини. Жінка розповіла про зародження та діяльність спільноти «Діти Ісуса», а також висловила підтримку для спорудження каплиці, що має стати осередком діяльності схожих парафіяльних спільнот й залишатиметься відкритою для всіх охочих.

Після тривалих розмов та дискусій, які попри гостроту питання відбулися у дружній та легкий спосіб, учасники домовилися про перший спільний крок — зібратися на толоку поблизу даної ділянки, щоб привести до ладу довколишнє середовище, яке є подарунком Бога для нас усіх.

Спільна праця також передбачає продовження діалогу у невимушеній та доброзичливій атмосфері задля досягнення спільного й остаточного рішення.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ