«Дискусія народжує консенсус»: в Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ відбулася зустріч з журналістами

У вівторок, 2 квітня, опісля презентації благодійної діяльності Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ у приміщенні конференц-зали відбулася зустріч з журналістами, у часі якої медійники могли поставити духовенству запитання.

Відповіді новинарям надали о. Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, о. Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва, о. Володимир Чорній, директор Карітасу Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, синкел у справах соціального служіння Архієпархії, та о. Анатолій Козак, протопресвітер Голинський.

Зокрема, значну увагу журналісти приділили резонансному питанню — зведення поблизу міського озера каплиці блаженного Симеона Лукача.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ – В Івано-Франківську з’явиться нова богослужбова каплиця, унікальна за своїм функціональним використанням 

Своєю чергою священнослужителі запевнили журналістів, що Церква у даній ситуації діє прозоро й у межах правового поля, з дотриманням усіх норм та правил. Більше того, ми завжди є відкритими до мирного й конструктивного діалогу задля досягнення компромісу.

«Ми сьогодні є перед вами й готові говорити про все, як це було й до цього часу. Дискусія народжує консенсус. Сьогодні ми спілкуємося з вами, завтра готові до зустрічі з активістами», — наголосив о. Іван Стефурак.

За словами духовенства, прагненням Церкви є облагородження, а не винищення зелених зон. Зокрема, на даній ділянці Архієпархія планує створити храм, двері якого завжди будуть відчинені для кожного та кожної. При цьому на території святині не планують змінювати екологічне середовище.

Отець Віталій заявив, що Церква не зрізала жодного дерева і не буде цього робити. Порушень будівельних норм немає, відстані до водойм збережені з великим запасом. Ми за діалог, але діалог, який містить компроміс, а не такий, що є руйнівним.

Крім того, було зазначено, що даний простір стане рекреаційною зоною для спільнот дітей з особливими потребами, які вже діють при парафіях нашої Архієпархії.

У рамках зустрічі говорили й про подальші дії у вирішенні даного питання: першим кроком стане зустріч духовенства з активістами задля досягнення компромісу.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ