Зі спільної молитви в Івано-Франківську розпочався XIV Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях»

Сьогодні, 8 січня, у храмі Царя Христа, що у м. Івано-Франківську, відбулось урочисте відкриття XIV Міжнародного фестивалю «Коляда на Майзлях», який за традицією проходить у різдвяний період. З цієї нагоди спільне моління очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Цього дня до храму прибула велика кількість вірян, гостей міста, представників влади. Також кожен охочий мав нагоду єднатися у молитві завдяки трансляції ОТБ «Галичина» в прямому ефірі у мережі Інтернет.

Урочисте відкриття фестивалю розпочалося із Архієрейської Божественної Літургії, яку очолив Митрополит Володимир, а співслужили йому ігумен монастиря та організатор фестивалю преп. о. Артемій Новіцький, ЧСВВ, а також отці-василіяни.

У часі богослужіння преп. о. Артемій Новіцький звернувся до всіх присутніх у храмі, виголосивши Різдвяне послання Митрополита Володимира Війтишина до духовенства, вірних та всіх людей доброї волі.

По завершенні Божественної Літургії в святині лунало Многоліття, а згодом Владика Володимир звернувся до вірних зі словами:

«У сьогоднішнє свято вітаємо всіх іменинниць та іменинників, які носять ім’я Пресвятої Богородиці — Марія та святого Йосифа Обручника. Разом із вами також вітаємо наші українські родини, адже сьогодні є день Пресвятої Родини. Дай Боже, щоб наші родини і сім’ї були святими та щасливі. Нехай вони прославляють Всевишнього Бога та наслідують у своєму житті Пресвяту Родину».

Відтак Архієрей привітав присутніх зі святами та проголосив про початок фестивалю «Коляда на Майзлях»:

«Вітаю всіх вас із Різдвом Христовим! Висловлюю вдячність нашій владі, організаторам та учасникам цього прекрасного фестивалю! Дорогі у Христі, на Божу славу і на перемогу Батьківщини України відкриваємо XIV Міжнародний фестиваль “Коляда на Майзлях”!».

Одразу в храмі розпочалася залунала перша гучна коляда, яку виконали учасники парафіяльного хору.

Цьогоріч фестиваль триватиме до 14 січня та завершиться гала-концертом. Повну програму фестивалю можна переглянути за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Сьогодні, в перший день фестивалю, виступили такі колективи: молодіжний гурт колядників Долинського Будинку культури, вокальний гурт “ЯМаріуполь”, Івано-Франківський національний академічний Гуцульський ансамбль пісні і танцю «Гуцулія».

Нагадуємо, що фестиваль «Коляда на Майзлях» започаткували ще у 2010 році при монастирі Царя Христа отців Василіян, що в м. Івано-Франківську. Організатори мають на меті відновлювати та поширювати різдвяні традиції, колядки, щедрівки, проставляючи новонародженого Ісуса Христа — Спасителя всього світу.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ