Завершився курс підготовки освітніх капеланів

У вівторок, 11 червня, завершився II випуск за програмою підготовки капеланів закладів освіти, організований Комісією у справах освіти і виховання Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ спільно з Комісією освіти УГКЦ та ГО «Освітній центр “Емаус”». Цьогоріч 60-годинний курс пройшли та отримали відповідні сертифікати 20 капеланів.

Про це Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ повідомила п. Галина Гришко.

Освітній капелан — це священник, який працює в закладі освіти для забезпечення духовних потреб учасників освітнього процесу. Його служіння здійснюється на основі педагогіки партнерства задля гармонійного та всебічного розвитку особистості як найвищої цінності суспільства відповідно до основних напрямків державної політики в галузі освіти, а також потреб педагогів, батьків, здобувачів освіти. 

Заклади освіти у теперішній час мають справу з численними викликами: як формувати спільноту вільних, відповідальних людей; як працювати з дітьми, щоб не плекати зло та ненависть; як побачити різницю між світлом і темрявою; як розвивати навичку стресостійкості; як навчити дітей життя на основі цінностей? Дати відповідь на ці виклики педагоги, вихователі й батьки можуть спільно з освітнім капеланом.

Як відомо, освітній капелан бере участь у формуванні світогляду дітей, а також сприяє духовному зростанню всіх учасників освітнього процесу. Це той, хто надає духовний супровід, вміє підтримати й допомогти навчитися жити ціннісно. Як духівник допомагає творити в освітньому середовищі спільноту, у якій присутній Бог.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ