Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ відзначив 15 років співпраці з Карітасом Єпархії Фульда

У вівторок, 11 червня, очільники Карітасу Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ у режимі онлайн зустрілися з представниками Карітасу Єпархії Фульда (Німеччина). У зустрічі взяли участь Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин та д-р. Карлгайнц  Діц, Єпископ-помічник Єпархії Фульда.

Метою зустрічі стало підбиття підсумків за 15 років партнерства між благодійними установами.

Спершу до присутніх з вітальним словом звернувся Митрополит Володимир, який подякував благодійникам за невтомну працю на благо людей.

«Наш Карітас постав у час здобуття незалежності та суверенітету України. Як тоді, після розпаду радянського союзу, так і зараз, в часи повномасштабної війни, в Україні є мільйони людей, які опинились за межею бідності, потребують щоб їх напоїли, нагодували, прийняли в дім, одягнули й провідали.  Завдячуючи цьому 15-ти річному партнерству, маємо можливість робити це дуже вчасно», — мовив Архієпископ.

Відтак Владика Микола подякував німецьким партнерам за гуманітарну та матеріальну допомогу, а також за милосердя й відкриті для допомоги українцям серця, а також побажав волонтерам й надалі бути відкритими до Божої благодаті.

Опісля директор франківського Карітасу о. Володимир Чорній та заступниця директора п. Наталя Козакевич презентували роботу, здійснену у співпраці з німецькими колегами.

У свою чергу представники Карітасу Єпархії Фульда, а саме Єпископ-помічник д-р. Карлгайнц Діц, директор благодійної організації Маркус Юх, Бернд Вістрах та прес-секретар фонду Крістіан Шарф поділилися своїми враженнями за роки партнерства.

«Карітас Єпархії Фульда — це ті партнери, які з 2009 року простягнули нам руку допомоги й підтримують по сьогоднішній день. Якби не вони, наш Центр соціальної реабілітації для молоді з інвалідністю перестав би існувати ще 15 років тому, тоді нам не вистачало фінансування. Але завдяки німецьким друзям наша молодь з інвалідністю досі відвідує Карітас. Згодом вони допомогли нам створити структури самодопомоги для молоді з інвалідністю в осередках», — розповідають на фейсбук-сторінці Карітасу Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Як додають благодійники, коли розпочалися військові дії на Сході України, Карітас Фульда підтримав людей, які змушені були залишати свої домівки. Не залишили українців без допомоги й тоді, коли розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну. Повінь на Прикарпатті, підрив Каховської ГЕС, ремонт прихистку для внутрішньо переміщених осіб старшого віку, соціальна пекарня та пасіка — це далеко не ввесь перелік тих справ, у яких франківським волонтерам допомагали німецькі партнери.

«Разом з робочими питаннями ми згадали приємні моменти наших зустрічей, як в Німеччині, так і в Україні. Щиро радіємо, що нам вдалося налагодити таку результативну співпрацю та щиру дружбу! Дякуємо нашим німецьким друзям за значну допомогу в різних напрямках діяльності франківського Карітасу», — йдеться у дописі.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ