За сприяння Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ відбулася зустріч з особливими дітьми

Сьогодні, 10 лютого, за сприяння Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ у рамках італійсько-українського проєкту «Разом з Україною» вже вкотре відбулася зустріч учасників спільноти «Діти Ісуса» із професійними психологами. Також у часі події особливі діти та їх батьки отримали матеріальну допомогу від Архієпархії.

Захід відбувся у Катехитичному центрі, який діє при Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, що у м. Івано-Франківську.

Зустріч розпочалася із вступного слова о. Івана Стефурака, керівника Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та духівника спільноти, який теплими словами привітав учасників заходу.

Відтак всі присутні на зустрічі спільно молилися молебень до Христа Чоловіколюбця.

Опісля, як і зазвичай, діти з особливими потребами колядували та віншували на прославу Спасителя. Пізніше, за доброю традицією, для дітей організували чаювання та солодке частування.

Наступною частиною зустрічі спільноти став майстер-клас із виготовлення Стрітенських свічок, які для дітей та їх батьків провели дві психологині проєкту «Разом з Україною» — Наталія Михайлів та Уляна Чепіль.

Кожен учасник залишився задоволеним майстер-класом, адже всім вдалося не лише виготовити Стрітенську свічку власними руками, але й отримати позитивні емоції. Батьки, своєю чергою, висловили вдячність психологиням за таку ініціативу, яка справила яскраві враження на кожного.

«Кожна така зустріч для нас є особливою, зокрема і ця зустріч, під час якої ми виготовляли Стрітенські свічки, наближаючись до свята Стрітення Господнього», – зазначила Наталія Бойко.

Відповідаючи на запитання, у чому полягає складність роботи із дітьми, які мають особливі потреби, психологиня Наталія мовила:

«Насправді складності праці із дітьми у нас немає. Проте основне, щоб було бажання працювати, а також мати креативні ідеї. Працювати з дітьми для мене — це найголовніше, адже це моя професія».

Крім того, психологиня підкреслила, що такі заходи з великим позитивом впливають на батьків дітей з особливими потребами, які кожного разу з нетерпінням чекають проведення таких зустрічей.

Своїми враженнями від заходу поділилася і психологиня Уляна:

«Цього разу у нас не виникало складностей праці з дітьми, адже їм допомагали батьки. Сьогодні матері та їх діти зарядили мене позитивом, тому після таких зустрічей у мене завжди піднесений настрій. Також хочу зазначити, що такі події сприяють розвитку дітей, адже вони постійно відвідують наші майстер-класи та отримують від нас подарунки».

Також своїми почуттями від зустрічі «Дітей Ісуса» поділилася одна із матерів — п. Наталія.

«Чесно кажучи, кожна така зустріч є найкращими годинами у моєму житті. Я тут відпочиваю від усіх проблем, труднощів. Коли я сюди приходжу, відчуваю Божу благодать. Моя дитина вільно та розкуто почувається у своєму колі дітей. Нам легко себе у цій спільноті поводити, адже дитина відчуває себе наче у своєму середовищі. Також ми дуже любимо Служби Божі, моя дитина на богослужінні є щасливою, — мовила п. Наталія та додала: — Діти кожного разу з ентузіазмом сюди повертаються, а також люблять організовувати театральні виступи. Я такими моментами живу, це для мене щастя».

Насамкінець п. Наталія підкреслила:

«За час перебування у спільноті для мене чужі діти стали як рідні, адже дуже їх люблю».

Також у часі спільного заходу Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ, у рамках італійсько-українського проєкту «Разом з Україною», передала для дітей та їх батьків понад 20 наборів засобів гігієни.

У кожен такий набір входить: гель для душу 2 шт., шампунь-бальзам 1 шт., туалетний папір 2 шт., губка для посуду 1 шт., пакет для сміття 1 шт., бальзам для миття посуду 1 шт., рідке мило 1 шт., зубна щітка 1 шт., порошок для прання 2 шт., рушничок для рук 1 шт., зубна паста 1 шт., мило туалетне 1 шт. Якщо отримувач допомоги — чоловік, його набір додатково вміщує піну та станок для гоління. Для жінки додатково кладуть засоби жіночої гігієни та крем для рук. А в набір для малюків додають шампунь-гель (для хлопчиків/дівчаток) та вологі серветки.

Довідково:

Дана ініціатива фінансується італійською урядовою організацією AICS, за підтримки FOCSIV у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та іншими благодійними організаціями.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ