Владика Володимир очолив святкові моління з нагоди 11-річчя проголошення Івано-Франківської Митрополії

Сьогодні, 13 грудня, у Архікатедральному та Митрополичому Соборі Воскресіння Христового Центрального протопресвітеріату, що у місті Івано-Франківськ, відбулося святкове богослужіння з нагоди 11-річчя проголошення Івано-Франківської Митрополії УГКЦ.

Архієрейську Божественну Літургію очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні священнослужителів Івано-Франківської Архієпархії.

У часі Літургії Владика Володимир звернувся до всіх присутніх у храмі, роздумуючи про життя та діяння святого апостола Андрія Первозванного, день якого сьогодні відзначаємо:

«Після Зіслання Святого Духа на апостолів, святий Андрій вирушив з проповіддю Слова Божого у східні країни. Він пройшов Малу Азію, Фракію, Македонію, дійшов до Дунаю, пройшов узбережжям Чорного моря, потім – Крим та Причорномор’я. Дніпром піднявся до того місця, де сьогодні величаво стоїть наша столиця – золотоверхий Київ».

Далі Архієрей додав:

«Саме апостол Андрій, зупиняючись тут, як оповідає нам літописець, благословив київські гори, встановив на них хрест, передрік велику славу майбутнього міста і сказав: «На цих горах засяє благодать Божа!» Життєвий шлях апостола Андрія до кінця віків буде взірцем для наслідування кожному, хто шукає свого справжнього призначення на землі. Зерна віри, посіяні святим апостолом Андрієм, щедро зійшли завдяки зусиллям благовірного князя Володимира Великого. Київська Русь сподобилася Святого Хрещення  і відтоді памʼять про апостола Андрія Первозваного особливо шанується серед нашого християнського народу».

Наприкінці моління Митрополит Володимир та всі душпастирі попрямували до бічного престолу Пресвятої Богородиці, де зберігаються мощі трьох українських священномучеників Станіславівських — Григорія Хомишина, Івана Слезюка та Симеона Лукача.  У цьому часі Архієрей спільно з духовенством та вірними молилися до блаженних за багатостраждальний український народ та єдність у Христовій вірі.

Опісля богослужіння у головній святині міста лунало Многоліття, а Владика Володимир звернувся до всіх присутніх:

«Сьогодні ми єднаємося у соборі, вітаючи всіх наших Андріїв. Бажаємо їм бути також першими, як і був першим учень Христовий — Первозванний апостол Андрей. Наслідуйте його доброту, його любов, прославляючи Всевишнього Господа своїм життям та своїми вчинками. Вітаємо всіх наших отців Андріїв, а також протодиякона. В особливий спосіб вітаємо також всіх тих Андріїв, які на передовій захищають нашу Батьківщину  – Україну».

До слів привітань приєднався також міський голова Івано-Франківська – Руслан Марцінків, який від усієї громади подякував духовенству та вірним Української Греко-Католицької Церкви за волонтерство та служіння на благо українського народу у непрості часи для нашої Батьківщини.

Згодом Митрополит Володимир уділив присутнім у храмі своє архієрейське благословення. Відтак всі молільники просили в Господа миру та перемоги України, співаючи духовний гімн України — “Боже Великий, Єдиний”.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ