Владика Микола Семенишин здійснив душпастирський візит до історично-релігійного центру «Гора над Дністром»

У неділю, 9 липня, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин здійснив душпастирський візит до історично-релігійного центру «Гора над Дністром», що у селі Новий Мартинів, Бурштинського протопресвітеріату.

Спершу Владику Миколу на подвір’ї центру вітали діти та молодь храму спільно із місцевим парохом церкви св. Миколая о. Ярославом Озарківим. Опісля цього Єпископа-помічника запросили очолити урочисте моління.

Після прочитання Євангелія Владика Микола звернувся до присутніх зі своїми роздумами.

«Дорогі в Христі! Сьогоднішнє Євангеліє описує зіткнення Ісуса з пекельними силами зла, зіткнення добра і зла. Це зіткнення є непримиренним. Тут немає третьої дороги. “Що нам і Тобі, Ісусе, Сину Божий? ” — можна ще перекласти як: “Що спільного між нами й Тобою? “».

«Справді, між злом і добром немає і не може бути нічого спільного, як немає нічого спільного між світлом і темрявою. Ба більше, зло, відчувши реальну присутність Бога, тремтить і трясеться, бо усвідомлює свою близьку поразку. Однак, окрім добра і зла, зʼявляється ще одна дійова особа, ще один чинник, який бере участь у зустрічі. Його ми називаємо дещо старомодним, але всім зрозумілим словом — інтерес», — ствердив проповідник.

Відтак Архієрей розтлумачив, що інтерес — це тимчасова, матеріальна вигода, яку люди прагнуть отримати в різних обставинах свого життя. Це, на перший погляд, не має нічого спільного ані з добром, ані зі злом. Люди інтересу бувають дуже ввічливими, вихованими, ми б сказали «дипломатичними». Але насправді в сутичці добра зі злом не буває третього варіанту, рано чи пізно слід буде визначитися, на чиєму ти боці.

«Дорогі у Христі, розповідь нинішнього Євангелія не є описом давно і безповоротно минулих подій. Ми переживаємо всю цю драму на наших очах і в нашому житті. Бо й ми самі не раз є учасниками постійної боротьби між добром і злом, в яку так часто вдирається отой третій чинник — інтерес», — розповідав Владика Микола.

А на завершення Єпископ-помічник додав: «Просімо світла розуміти неоціненність нашої безсмертної душі, просімо ласки не привʼязуватися до матеріальних благ, а навпаки, за словами св. Павла, «усе вважати за сміття, щоб тільки Христа Господа здобути» (див. Флп. 3, 8). Нехай Господь увійде в наше життя, в наші родини та в наш край, звільнить його від демонів минулого і теперішнього й утвердить у нас своє Благословенне Царство!».

Після спільного моління до Владики Миколи звернувся парох місцевої святині – о. Ярослав Озарків. Священнослужитель щиро подякував Єпископу-помічнику за теплий візит до історично-релігійного центру.

 «Тут дуже легко молитися. Відчувається святість цього місця. Дякую всім, хто нині тут зібрався. Дякую за молитву. Робімо добро. Невеличка посмішка та обійми інколи можуть зробити дуже багато, можуть врятувати людину. Миру нам всім, миру Україні», — зазначив Владика Микола опісля моління.

Пізніше всі присутні разом із духовенством відправилися до скульптури Ісуса Христа, де помолилися панахиду за українських Захисників та всіх, хто постраждав від війни, яку на мирні українські землі приніс російський окупант.

На завершення відбулося освячення води. Опісля цього Єпископ-помічник уділив всім присутнім своє архієрейське благословення.

Що цікаво, напередодні храм святого Миколая у селі Новий Мартинів отримав особливий дар з Ватикану – мощі Івана Хрестителя.

Єпископ папської базиліки Санта Марія Маджоре в Римі Іриней Білик привіз ці мощі й передав їх церкві на постійне перебування.

«З вдячністю Богові та великою радістю передаємо вам мощі на постійне перебування, шанування та моління для заступництва й допомоги у всіх ваших потребах, – звернувся до парафіян Владика Іриней Білик. – Передаю вам вітання від Папи Франциска. Ці мощі будуть свідчити про видиму, матеріальну й духовну присутність покровителя вашої парафії! Не здамося, переможемо, бо з нами Бог!»

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ