Спільнота Чернечої Родини Згромадження Воплоченого Слова вирушила у паломництво на «Гору мучеників»

У суботу, 8 липня, спільнота Чернечої Родини Згромадження Воплоченого Слова, що у м. Івано-Франківську, вирушила у щорічне паломництво на «Гору мучеників», що у Микуличині на Прикарпатті.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив настоятель парафії свв. Кирила і Методія о. Йосафат Бойко, ВС.

Священнослужитель розповідає, що у 2017 році, з нагоди 100-ліття обʼявлення Діви Марії у Фатімі, у неймовірному карпатському селищі Микуличин відбулося освячення хреста на одній з гір — на полонині.

Так розпочалося втілення ідеї створення памʼятного молитовного місця на честь мучеників нашої Церкви та нашої української землі. У 2018 році Владика Василь Івасюк, Єпископ Коломийський, проголосив це місце відпустовим.

«Відтоді, щороку ми йдемо на “Гору Мучеників”, щоб подякувати Богові за мучеників нашої землі, кров яких стала насінням для багатьох християн і є стимулом та наснагою бути вірним Богові й Католицькій Церкві. Приклад мучеників є насправді дуже цінним для всіх нас! Вони є свідками віри, вони витримали до кінця і зберегли віру», — зазначає о. Йосафат.

За словами душпастиря, «Гора мучеників» — це особливе місце у горах поблизу села Микуличин на Прикарпатті, яке кожного року стає більш розвиненим та притягує до себе кожного разу все більше і більше паломників, які йдуть на гору, моляться, просять прощення гріхів, сповідаються, приступають до Святих Таїнств Покаяння і Євхаристії.

«Дякуємо Богові за цей чудовий день, за гарну погоду і за спільну молитву Хресної Дороги та Служби Божої на «Горі Мучеників». Нехай Господь береже всіх, хто взяв участь у цьому паломництві», — висловив вдячність душпастир.

Довідково:

Ідея створення «Гори мучеників» виникла ще у 2001 році у засновника Згромадження Воплоченого Слова о. Карлоса Міґеля Буела під час його перебування в Україні, коли він брав участь в беатифікації мучеників України. Разом з сестрами Служебницями Господа і Діви Марії з Матара чернечої родини Воплоченого Слова взявся втілити цю ідею місцевий підприємець, генерал у відставці пан Василь Яремчук.

Сам день освячення місця став по-особливому «мученицьким», бо збігся з трагічною загибеллю сина п. Василя — Віталія.

Ідея створення такого комплексу має на меті відродити в пам’яті вірних нашої Церкви свідомість належності до Христової Церкви. Ця вірність Церкві неодноразово в історії випробовувалася навіть мучеництвом.

Церква проголосила це місце «відпустовим» спеціальним декретом Преосвященного Владики Василія, щоб, таким чином, заохотити всіх вірних християн пам’ятати про мучеників нашої Церкви.

На даний час на горі встановлений великий хрест та ікони Фатімського Об’явлення, яке зобразила, згідно зі словами с. Лукії, одна з сестер монахинь — с. Марія Єдності. Є там Богородиця Фатімська, є ангел з палаючим мечем, що закликає до покаяння, і є зображені мученики нашої землі у XX столітті.

Це лише початки становлення цілого памʼятного комплексу, який має стати місцем особливої молитви та памʼяті.

 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ