Владика Микола Семенишин взяв участь в урочистому інгресі Єпископа Миколи Петра Лучка

У суботу, 2 грудня, в соборі Святого Мартина, що у Мукачево, відбулася святкова Меса з нагоди введення на престіл Мукачівської Дієцезії Римсько-Католицької Церкви Єпископа Миколи Петра Лучка Ордену Проповідників. До урочистого богослужіння долучився Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Про це пишуть на сайті Закарпаття онлайн.

Церемонія розпочалася урочистою зустріччю Єпископа Миколи Лучка.

Участь у святковій Літургії взяли Апостольський Нунцій в Україні Вісвальдас Кульбокас, преосвященні владики, єпископи з інших міст України та Закарпаття, парафіяни, духовенство, представники дипломатичного корпусу й влада міста.

На початку Божественної Літургії відбулося вручення пасторалу — символу Єпископської влади новому правлячому Єпископу, після чого розпочалася святкова Меса.

Від імені мукачівців та усіх жителів громади новопризначеного Єпископа Миколу Петра Лучка привітав Мукачівський міський голова Андрій Балога.

Сам Єпископ Микола Лучко у своїй промові сказав: «Бог так нас полюбив, що віддав нам свого Сина, а цей Син Ісус Христос віддав своє життя. Немає більшої любові, ніж коли хто життя віддає за друзів своїх. Любов віддає життя за друзів своїх. Сьогодні багато чоловіків, наших побратимів і сестер, віддають життя з любові».

У рамках святкової Меси відбулася молитва за мир та воїнів. Закінчилася урочиста Літургія благословенням та молитвою за Україну.

Нагадаємо, у жовтні цього року Папа Франциск призначив Миколу Петра Лучка, ОР, правлячим Єпископом Мукачівської Дієцезії Католицької Церкви, його попередником був Антал Майнек, який 30 років присвятив служінню на Закарпатті, з яких 20 був ординарієм Мукачівської Дієцезії.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ