Владика Микола очолив Архієрейську Літургію з нагоди Дня катехита

Сьогодні, 30 вересня, Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії, очолив Архієрейську Божественну Літургію з нагоди Дня катехита, а також звершив Чин благословення на катехитичне служіння 222 катехитів Івано-Франківської Архієпархії.

Все розпочалося із реєстрації учасників заходу: всього на урочисту подію прибули 222 катехити з різних куточків Архієпархії.

Опісля розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Микола у співслужінні ректора семінарії о. Тараса Путька, голови Катехитичної комісії Архієпархії о. Василя Качмарського, численно зібраних священнослужителів Архієпархії та запрошених душпастирів.

У часі Служби Божої Архієрей виголосив проповідь до усіх присутніх у храмі. Найперше Владика передав щирі й сердечні вітання від Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, який не зміг бути присутнім, але молитовно єднається та вітає усіх.

«Здавалося б, що субота, яка є сьогодні, є звичайним днем. Але якщо дивитися на кожен будній день Божими очима, то ми зрозуміємо, що він не є звичайним. Бо кожен день, хвилина й мить, які ми живемо, нам приносить щось добре. Так важливо є проживати тут і тепер! Але нам бракує часу, ми завжди кудись поспішаємо, ми нерідко є неспокійні», – мовив Владика Семенишин.

«У нашому житті ми віддаємося тій спокусі, що як тільки прокидаємося зранку, думаємо наперед на кілька годин. Так є, що ми живемо або вчорашнім, або завтрашнім. Пригадую слова світлої пам’яті Єпископа Владики Софрона Мудрого, який казав: “Не живімо вчорашнім, бо це вже історія. Не живімо завтрашнім, бо не знаємо чи ми до нього дійдемо. А живімо сьогоднішнім днем, бо цей момент є наш”», – зазначив Архієрей.

Опісля Єпископ-помічник роздумував над сьогоднішнім уривком із Євангелії:

«Всі ми тут зібралися сьогодні, щоб зустріти Христа. До яких дів можемо ми віднести себе? До тих розумних чи нерозумних? Кожен даймо відповідь у своєму серці. Напевне, що хочемо бути тими розумними дівами, які готові зустріти Молодого».

За словами Владики Миколи, найперше покликання людини – не бути священником, катехитом, монахинею, але жити Христом, а бути кимось у певній професії, чи служити – це вже спосіб, який нам якнайкраще допоможе зустріти Христа.

«Чи зустрінемо ми Молодого, який вкінці застукає у двері? Зустрінемо, якщо сьогодні, тут і тепер його шукаємо. Якщо сьогодні ми з Ним зустрічаємося – це є гарантією, що ми Його зустрінемо в майбутньому – у вічності. Але маємо бути уважні, бо сон приходить. Навіть ті мудрі діви заснули. Але різниця між мудрими та немудрими якраз є в тому, що мудрі хоч і задрімали, вони мали оливу, щоб підтримати свої лампади. Тож наша постійність у вірі й витривалість у ній дає гарантію, що ми зустрінемо Молодого», – підкреслив Єпископ-помічник.

«Сьогодні Ви отримаєте канонічну місію від Єпископа бути катехитами. Вчити інших віри Христової! Ви до цього належно приготувалися, але пам’ятайте – цього недостатньо, тому що потрібно щодня кормити себе Божим Словом і Пресвятою Євхаристію», – заохотив проповідник. Він додав, що катехитам потрібно не тільки давати теоретичні знання, але також ділитися особистим досвідом життя з Богом із тими, кого будуть навчати.

«Люди так потребують нашої підтримки! Та й самі ми потребуємо духовного зцілення. Просімо милосердного Ісуса, щоб нам допомагав у цьому, щоб зцілював наші рани, щоб вони пізніше мали силу допомагати Йому зцілювати рани інших. Нехай Пресвята Богородиця заступається за нами. Будьмо її добрими доньками та синами! Будьмо добрими учнями, щоб бути добрими вчителями та катехитами!», — мовив на завершення Архієрей.

Після богослужіння Владика Микола очолив Чин благословення на катехитичне служіння, у часі якого закликав застановитися катехитів над важливістю складеної обітниці, адже вони допомагатимуть єпископам та священникам голосити Слово Боже.

Відтак Владика Микола вручив 222 грамоти катехитам на канонічну місію – благовістувати Слово Боже через катехизації та християнські науки. Окрім того, Єпископ-помічник вручив дипломи випускникам Катехитично-педагогічного факультету Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, які навчались упродовж трьох років та успішно завершили курс. Для всіх них під час вручення у храмі лунало Многоліття.

Згодом о. Василь Качмарський висловив подяку Архієрею за спільну молитву та благословення для катехитів, а також спільноті духовної семінарії, яка допомагає проводити такі заходи. Відтак Владика Микола подякував всім священникам та катехитам за їхнє місійне служіння.

Пізніше у каплиці духовної семінарії для всіх присутніх відбулася презентація документа «Напрямні для катехизації», а завершилася урочиста подія спільною молитвою.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ