«Ми не можемо програти, коли ми з Ним», — Владика Микола Семенишин на заході присвяченому Дню Захисників та Захисниць України

Сьогодні, 29 вересня, на Площі Ринок, що у місті Івано-Франківськ, відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення свята Покрови Пресвятої Богородиці, 81-ї річниці створення Української Повстанської Армії, Дня Захисників і Захисниць України та Дня українського козацтва. Моління у часі дійства очолив Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин.

Захід розпочався із пісні вояків УПА «Хай живе Бандера і його держава». А відтак урочистості офіційно відкрили виконанням Державного гімну України.

Після чого Владика Микола спільно із Владикою Феогностом Бодоряком, Єпископом Богородчанським ПЦУ, у співслужінні чисельно зібраних священнослужителів УГКЦ та ПЦУ відслужили Молебень до Богородиці, який всі присутні жертвували за наших Захисників, перемогу та мир в Україні.

Молебень своїм співом супроводжували брати-семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії.

«У сьогоднішній день по-особливому хочеться подякувати нашим Захисницям та Захисникам. Можу ствердити, що наша перемога буде, тому що ми — народ, який вірить. Народ, який вірить не у  свої сили, але в Того, Хто є переможцем. У того, хто вже переміг смерть, у нашого Спасителя Ісуса Христа. Ми не можемо програти, коли ми з Ним», — роздумував Єпископ-помічник.

Відтак Владика Микола додав: «Післязавтра ми святкуватимемо свято Покров Пресвятої Богородиці, а Вона є матір’ю усіх людей, усього людства. Однак, в особливий спосіб, Вона любить та опікується нашим українським народом, бо ми Її не покидаємо, ми до Неї прибігаємо та на Неї уповаємо. Продовжуймо молитися, вірувати та робити те, що кожен із нас має і може робити. Нехай Пресвята Богородиця нас оберігає».

Згодом духовний оркестр Івано-Франківського фахового музичного коледжу ім. Дениса Січинського (диригент – Петро Гундер) виконав духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний».

Наступною частиною урочистостей стало нагородження спеціальними відзнаками учасників російсько-української війни, які виборюють українську волю та незалежність.

Відтак присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять всіх тих, хто загинув на війні, віддаючи найдорожче — життя.

Насамкінець до гостей заходу звернулися представники влади, зокрема Світлана Онищук, голова Івано-Франківської ОВА, Олександр Сич, голова Івано-Франківської обласної ради, та Віктор Синишин, секретар Івано-Франківської міської ради.

У програмі заходу взяли участь різні колективи нашого міста, які виконували музичні твори релігійного та патріотичного характеру.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ