«Вірмо в Бога і Україну, а Господь захистить нас», – Владика Володимир у першу неділю Великого посту

У Першу неділю Великого посту, 14 березня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин очолив Божественну Літургію в Архікатедральному і Митрополичому соборі.

В часі проповіді Архієпископ звернувся до вірних, роздумуючи над змістом неділі православ’я.

«Для того, щоб наша віра мала заслуги перед Богом, вона повинна бути живою і непохитною. Багато людей з радістю приймали науку Христа, а були ті, хто створювали перепони, скоріше вірили своєму розумові, ніж словам Божого сина. Серед підступників святої віри – єретики, перемозі над якими присвячена сьогоднішня перша неділя Великого посту», – розповів Митрополит.

«З самого початку у серці людини закладено те, що людина бажає уявити собі зовнішнім способом те, у що вірить. Ми усвідомлюємо, що Бог та ангели – це чисті духи і хочемо уявити їх. Споглядаючи на ікону, людина уявляє невидимого Бога, ангелів чи святих. Звичай почитання образів святих ікон увійшов до життя християн від найдавніших часів. Свята церква, бачачи, що цим не порушується свята віра, а побожність християн поширюється, не ставила собі ніякої перепони, але заохочувала до цього почитання, – продовжив навчати Архієрей, – у VIII столітті грецький імператор Лев назвав шкідливим цей християнський звичай, визнаючи його ідолопоклонством. Він видав наказ знищити усі хрести та образи. Тоді виникли заворушення між народом, який вірно стояв на засадах святої Церкви, та навіть платив своїм життям за вірність ідеям Церкви. Грецькі імператори понад 100 років переслідували тих, хто почитав святі образи. Проте, у 786 році був скликаний Вселенський собор, де понад 300 єпископів одностайно вирішили, що ми повинні почитати образи святих, бо тим самим поклоняємось Богу».

Владика наголосив, що у такий спосіб фальшива наука єретиків була відкинута, тому сьогоднішня свята неділя називається неділею православ’я – перемогою правдивої віри над неправдивою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Час Великого посту – це час, коли маємо звернути свій погляд на потреби стражденних», – Митрополит Володимир у Пастирському листі

З проханням про спільну молитву до Господа Бога за Батьківщину Україну, яка спливає невинною кров’ю братів і сестер наших у цій несправедливій загарбницькій війні, до усіх вірян звернувся Митрополит Володимир.

Після Літургії Владика, подякувавши вірним за спільну молитву, закликав до особливої єдності.

«Стараюся в часі великого посту бути з нашими парафіянами. Сьогодні маю особисте прохання до вас, щоб в часах тривоги і війни Ви якомога більше перебували на молитві. З Господом і святими ми отримаємо мир і перемогу. З історії маємо багато випадків, коли за Божою охороною та опікою Богородиці рятувалися народи. Також, просимо терпимості до вимушено переселених осіб, які втратили все, що мали. Вони тікали, щоб захистити себе, свої сім’ї, дітей. Розуміймо їх тривогу, бо вони направду пережили важкі часи. Коли ми будемо спільно молитися, працювати, будемо в єдності, ми дійсно переможемо. Вірмо в Бога та Україну, а Господь захистить нас», – закликав Архієрей.

Пригадуємо, що у зв’язку з початком Великого посту, зазнав змін розклад богослужінь в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ,
фото з архіву