Глава УГКЦ: «Мене вражає позиція закордонної Російської Православної Церкви… і засмучує позиція патріарха Кирила»

«Свого часу суд над такими діями винесе сама історія», – зазначив Глава УГКЦ, відповідаючи на запитання ведучого Радіо НВ про оцінку ролі РПЦ у війні росії проти України. «Адже патріарх Кирило транслює пропагандистські меседжі російського телебачення, фактично, благословляє на вбивство. Чи є це злочин? Чи є РПЦ співучасником злочину?» – запитав журналіст.

«Мене вражає позиція закордонної РПЦ, її структур у Європі, які зовсім по-іншому оцінюють війну. Зокрема, вразила позиція представників мюнхенської ієрархії, які засудили агресію Росії проти України і звернулися до своїх вірних, росіян, щоб ті приймали біженців з України. Вони організовують збір коштів для наших біженців, щоб допомогти нам», – розповів Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав підкреслив, що з боку росії ведеться використання Церкви для маніпуляцій і своєї воєнно-політичної пропаганди і це неприпустимо:

«Бачимо, що ведеться маніпуляція правдою з боку самої росії, використання Церкви для своєї військової пропаганди. Думаю, що це неприпустимо. Але весь вільний світ, католицький, православний і протестантський, рішуче протистоїть такій позиції. Знаю, що пишуться десятки листів до Кирила з вимогою негайно зупинити війну».

При цьому Глава УГКЦ зазначив, що УПЦ МП в Україні «підтримує нашу державність, бачимо чіткі меседжі, які подає Блаженніший Онуфрій».

Варто додати, що сьогодні в соціальних мережах поширилося відео, на якому патріарх Кирило передає ікону керівнику росгвардії, а той у відповідь рапортує, як вони «ефективно» здійснюють свою «контроперацію» в Україні.

ВІДЕО

Департамент інформації УГКЦ