«Вірмо у Божу силу освяченої Йорданської води», — Митрополит Володимир на свято Богоявлення

Сьогодні, 19 січня, коли Церква святкує празник Господнього Богоявлення, в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, що у м. Івано-Франківськ, відбулися урочисті моління, які очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Спільне моління з нагоди величного празника розпочалося ранішньою святковою Утренею, а відтак продовжилося Архієрейською Божественною Літургією, яку очолив Високопреосвященний Владика Володимир. Співслужили йому настоятель собору — о. Юрій Новіцький, Генеральний вікарій Івано-Франківської Архієпархії — о. Степан Балагура та інші душпастирі святині.

У часі Літургії Митрополит Володимир виголосив проповідь, звертаючись до великої кількості парафіян, присутніх у соборі:

«Нещодавно між нами лунала ангельська пісня: “Слава на висотах Богу і на землі мир людям доброї волі”, яка пронеслась відлунням у колядках по наших селах і містах. А вже сьогодні, у день Богоявлення Пресвятої Трійці, Церква приводить нас на церковні подвір’я, майдани, щоб освятити води України, святкуючи пам’ять хрещення Господнього у Йордані».

Відтак проповідник зазначив, як об’явилась Пресвята Трійця людям:

«Коли Ісус хрестився водою від Івана — відкрилось небо, і було видно Духа Божого, який злітав мов голуб, і зійшов на Нього. І пролунав голос Бога Отця: “Це Син мій любий, що Його Я вподобав”».

Далі Владика розповів про те, що знаменувало собою хрещення у Йордані Ісуса Христа.

«Такою особливістю Трисвятий Бог явив свою волю взяти участь у Відкупленні людського роду, поклавши особливе завдання на другу Особу Божу — Господа нашого Ісуса Христа», — мовив Архієрей.

Пізніше Архієпископ зауважив, що Христос освячує це хрещення і підносить його до великого Таїнства, а підтвердженням цього є розмова Ісуса з Никодимом:

«Коли хто від води та Духа не народиться, то не може ввійти в Царство Боже. Народжене від тіла — тіло, а народжене від Духа є дух!».

Підсумовуючи проповідь, Митрополит Володимир заохотив всіх молільників такими словами:

«Вірмо у Божу силу освяченої Йорданської води, яка оздоровить наше тіло від хворіб та освятить душу: “На Господа покладаймось повіки, бо Господь є скеля вічна” (Пс. 26,4)».

Після завершення Божественної Літургії у головній святині міста лунало Многоліття. Опісля о. Юрій Новіцький подякував Митрополиту за спільну молитву та запросив Архієрея очолити Чин великого освячення води на площі Шептицького, яка знаходиться поруч із собором.

Насамкінець Владика Володимир привітав чисельно зібраних вірян з урочистим святом Богоявлення Господнього.

«Нехай ця свячена вода оздоровляє всіх нас. Нехай Боже благословення перебуває з усіма вами й у нашій Батьківщині — Україні. Сьогодні заносимо молитви, щоб Всемилостивий Господь очистив нашу Батьківщину від всього лиха, яке є на нашій землі, щоб закінчилася війна, та щоб наші воїни повернулися додому живими й здоровими! Всі разом молімося до Господа, бо хто що попросить у Нього, так воно і станеться», — мовив Архієрей.

Опісля священнослужителі окропили йорданською водою всіх присутніх на площі Шептицького.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ