В медичних установах області відбулися моління з нагоди свята влкмч. Пантелеймона

У середу, 9 серпня, коли наша Церква вшановує пам’ять святого великомученика Пантелеймона, в різних медичних закладах Івано-Франківської області відбулися богослужіння з нагоди празника, які провадили медкапелани Архієпархії.

Про це зазначають на сторінці Комісії охорони здоров’я Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Так, у середу, 9 серпня, у державній установі “Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Івано-Франківській області” з нагоди празника святого великомученика Пантелеймона, на честь якого названа каплиця медичної установи, відбулися святкові моління. Святу Літургію відслужили для медиків о. Михайло Віхоть, о. Василь Сливоцький та о. Іван Сас.

У цей день медичні працівники КНП “Богородчанська ЦЛ” зібралися в лікарняній капличці святого Пантелеймона, щоб у молитві, під час Акафіста, просити цілителя за людей задля визволення від усяких бід і хвороб, лікування душевних і тілесних хворіб, а також про охорону від видимих і невидимих ворогів й мужність українським Захисникам. Моління провели протопресвітер Богородчанський о. Іван Мачкодера та капелан лікарні о. Михайло Момот.

Також і в медичних установах Долинщини відбулися урочисті святкування з нагоди храмового празника св. великомученика і цілителя Пантелеймона.

«Не звикаймо до молитви, а постійно вчімося молитви», — такими словами до присутніх в Івано-Франківському паліативному центрі звернувся о. Іван Талайло під час святкування храмового свята. Отець Іван є священником у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, а також очолює місцевий Карітас. На Божественну Літургію зійшлися медичний персонал, пацієнти та їхні родичі. На завершення священнослужителі завітали у кожну палату до хворих, благословили їх святою водою і поспілкувалися.

Спільна празнична молитва з нагоди храмового празника св. Пантелеймона відбулася у медустанові, що у м. Рожнятів. Працівники закладу висловили подяку гостям — о. Богдану Головчаку та о. Ярославу Швачуку.

Також молитва Божественної Літургії з нагоди свята відбулася в Івано-Франківському геріатричному пансіонаті, адже храм, в якому відбулося богослужіння, названий на честь влкмч. Пантелеймона. До молитви, яку очолив о. Олег Жилавий, долучилися працівники закладу та підопічні. Озвучення церкви дало можливість всім, зокрема ліжково-хворим, яких в пансіонаті є 97 осіб, єднатися у Літургії безпосередньо в палатах.

Крім того, моління линули й в Івано-Франківській обласній дитячій лікарні. З нагоди празника у закладі відбулася Божественна Літургія, яку очолив о. Йосафат Бойко, ВС, а співслужив йому о. Роман Терлецький. Під час моління о. Йосафат поділився роздумами про щире служіння для маленьких пацієнтів, в дусі милосердя і любові, на взірець святих цілителів лікарів і зокрема св. цілителя Пантелеймона.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ