В Івано-Франківську відбувся священничий похорон о. Зіновія Марчука

Сьогодні, 31 жовтня, у храмі Св. Івана Хрестителя, що в м. Івано-Франківську, відбувся священничий похорон новопреставленого о. Зіновія Марчука.

Поминальні богослужіння очолив протопресвітер Єзупільський о.Богдан Курилів. Співслужили йому сотрудники храму Св. Івана Хрестителя, а також священнослужителі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Спочатку відбулася Божественна Літургія, а згодом о. Богдан Курилів у співслужінні інших душпастирів звершив Чин похорону мирських ієреїв.

Прощальне слово виголосив о. Богдан Курилів, який зазначив, що покійний священник ще з молодих літ мав трепет і повагу до священників. Також, коли він дізнався, що відновлюється навчання у семінарії в 1990 році, вирішив вступати, щоб, бодай одну душу навернути, чи бодай, щоб самому освятитися через тісніше відношення до Церкви. Отець-мітрат повідомив, що до формаційного закладу покійний поступив у віці 59 років.

Відтак протопресвітер Єзупільський розповів, що о. Зеновій був патріотом України, а також був стійким у своїх життєвих позиціях, мав зовнішню поставу справжнього священника.

Довідково:

Отець Зіновій Марчук народився 23 травня 1936 р. у с. Колінці Тлумацького району Івано-Франківської області.

З 1990 по 1995 рр. навчався на стаціонарному відділенні Івано-Франківського Теологічно-Катехитичного Духовного Інституту.

Дияконські свячення отримав 28 жовтня 1991 року, а ієрейські – 16 липня 1992 році з рук світлої пам’яті Преосвященного Єпископа Ординара Кир Софрона Дмитерка.

Здійснював душпастирське служіння на різних парафіях Богородчанського, Отинійського та Надвірнянського протопресвітеріату. Останнім місцем служіння стала парафія Св. Івана Хрестителя м. Івано-Франківська.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ