У заході, зокрема, взяв участь Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин й Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин.
Розпочався форум зі спільної молитви. Відтак всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх, хто загинув у часі боротьби українського народу із російським окупантом.
Опісля цього розпочалася перша панельна дискусія. У ній взяли участь представники різних конфесій та релігій, а також представники місцевої влади.
Першим до присутніх звернувся міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків: «Коли я приїжджаю на форуми, семінари, мені кажуть, що Франківськ – то є християнське місто. Тільки у Франківську можуть бути настільки відкриті відносини з духовенством і постійні заходи. Тільки тут є особливий дух допомоги один одному. Дуже важливо, щоб ми зустрічалися в майбутньому і обговорювали, чи виконали стратегічні доручення, чи ні. З цією метою ми зібрали цей форум. Хай Господь Бог дарує нам перемогу та мудрість».
Відтак слово мали інші представники влади, зокрема, Оксана Савчук, народна депутатка України, Тетяна Лапка, в.о. начальника культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, та Ольга Максимович, директорка навчально-наукового центру соціологічних досліджень Прикарпатського регіону.
Пізніше до присутніх звернувся Митрополит Володимир: «Дякуємо за Вашу цю ініціативу, адже ми дивимося у майбутнє. Щоб не пропав наш вектор у майбутнє, ми повинні також дивитися у минуле. Тоді минуле показує нам пряму дорогу, куди маємо йти у майбутньому. Знаємо, що Івано-Франківськ – столиця всього Прикарпаття. Сьогодні, у час війни, ми маємо переселенців зі сходу України, які, мабуть, залишаться з нами проживати разом. Тому нам усім потрібно спільно будувати майбутнє».
«Дивлячись у минуле, можемо сказати, що у Станіславові починали свою працю Митрополит Андрей Шептицький. У нашій катедрі була його хіротонія. Потрібно пам’ятати, що з Прикарпаття походить і Кардинал Іван Любачівський, Блаженніший Любомир Гузар, а також рідня Блаженнішого Святослава Шевчука. З політичної сторони – Степан Бандера, Роман Шухевич. Це нам показує наше майбутнє», — пригадав Митрополит Володимир.
«Ви знаєте, що наша Українська Греко-Католицька Церква пережила голокост, як ізраїльський народ. Але ми вижили і сьогодні всі разом будуємо майбутнє. Хотілося, щоб з ніким такого не повторилося. Найперше питання сьогодні – це лікувати рани війни, щоб у майбутньому ті, які стоять на передовій, наші сини й дочки, у нашому місті були направду пошановані. Потрібно зробити так, щоб вони завжди відчували цю нашу любов і повагу до них».
Відтак Владика Володимир наголосив на важливості народжуваності в Україні: «Щоб будувати майбутнє, нам потрібно багато українських дітей і молоді, тому пане міський голово, основна увага на дітей і сім’ю. Бо тільки сім’я дає майбутнє. Якщо не буде дітей і сімей, не буде майбутнього, що б не робили депутати. Тому у Франківську потрібно багато садочків, багато шкіл, парки, щоб наші сім’ї – батьки та матері могли відпочивати зі своїми дітьми, адже вони потрібні для родини, а також для розвитку Батьківщини – України. Також екуменізм має бути з нами всіма разом. Нехай Бог благословить вас усіх».
Опісля цього до присутніх звернулися очільники інших конфесій, зокрема, Православної Церкви України, Римо-Католицької Церкви, єврейської спільноти й протестантської Церкви.
Відтак відбувся другий блок духовного форуму. У його часі обговорили перехід на новий календар, капеланство у часі війни.
Свою діяльність презентували й благодійні організації, зокрема, Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Мальтійської служби допомоги.
На завершення форуму Владика Микола Семенишин детально розповів про особливості переходу Української Греко-Католицької Церкви на календар за новим стилем.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ