В Івано-Франківську відбулось поминальне богослужіння за почесним громадянином міста Романом Фабрикою

Сьогодні, 2 березня, у каплиці Успіння Пресвятої Богородиці, яка знаходиться у Меморіальному сквері, відбулося поминальне Богослужіння за Романом Фабрикою — почесним громадянином м. Івано-Франківська, заслуженим журналістом України й членом Національної спілки журналістів України з 1969 року. Панахиду відслужив о. Ігор Сачков , адміністратор каплиці та віцеканцлер Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Щоб вшанувати пам’ять померлого у перші роковини смерті, зібралися дружина пана Романа, родина та близькі друзі.

Після богослужіння рідні й близькі ділилися спогадами про покійного пана Романа: розповідали про його життя та сумлінну працю, пригадували найвизначніші моменти.

Усі, хто знав Романа Фабрику згадують його як видатну особистість і чуйного чоловіка, який завжди прагнув принести у світ добро.

Довідково:
Роман Фабрика народився 18 жовтня 1940 року в с. Радча Тисменицького району.

Закінчив факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Працював у багатотиражній газеті, був кореспондентом та завідувачем відділу інформації обласних газет «Комсомольський прапор» та «Прикарпатська правда», кореспондентом Українського радіо, друкувався в республіканських та центральних газетах, започатковував в Івано-Франківську місцеве телебачення.

50 років репортерства, останніх 20-ть із них працював власкором Українського національного інформаційного агентства України (ТАРС, РАТАУ, ДІНАУ, УКРІНФОРМ).

Роман Михайлович – лавреат обласної премії в галузі журналістики імені Богдана Бойка та міської премії імені Івана Франка, Всеукраїнського конкурсу на краще висвітлення історії Галича. Двічі визнавався дипломантом та лавреатом загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання». Був на стажуванні в США.

Роман Фабрика нагороджений медалями «Журналістська гідність» та «За заслуги перед Прикарпаттям», Золотою медаллю української журналістики, знаком «За подвижництво в культурі Прикарпаття».

Він мав три персональні фотовиставки: «Америка в Галичині», «Кличуть у гори трембіти», «Діти втрачених Бескидів». Першим в Україні видав фотоальбом «Лемки: роки і долі».

Автор книг «Я – репортер», «Наодинці зі словом», «Це Роман. Се Фабрика». Засновник Музею родинних професій.

Помер видатний Прикарпатець 3 березня 2022 року в Івано-Франківську. Йому було 81 рік.

Чин похорону відбувся 4 березня 2022 року.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ