В Архікатедральному соборі м. Івано-Франківська відбулася молитва дітей за перемогу і мир в Україні

Сьогодні, 2 березня, в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, що у м. Івано-Франківську, відбулася молитва дітей за українських Захисників та перемогу й мир в Україні. Моління відбулися із благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, а ініціатором стала Служба у справах дітей Івано-Франківської міської ради.

Участь у спільній молитві на вервиці взяли діти, якими опікується Служба у справах дітей Івано-Франківської міської ради, «Містечко Милосердя святого Миколая», а також Центр соціально-психологічної реабілітації.

Крім того, до моління долучилися діти із прийомних сімей та з дитячих будинків сімейного типу, які переїхали до Івано-Франківська через війну.

Подія розпочалася із вступного слова о. Юрія Прилепського, сотрудника Архікатедрального собору та голови Комісії у справах родини і мирян Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

«Дорогі наші діти та всі зібрані у соборі. Нещодавно ми спогадували річницю тієї страшної події, яка доторкнулася кожного із нас, це війна, на яку ми не чекали. Протягом цього року українці у цілому світі є об’єднані як ніколи. Сьогодні кожен чим може, тим наближає перемогу, яка обов’язково прийде, і ми її досвідчимо», — такими словами звернувся о. Юрій до зібраних у храмі.

Також священнослужитель пригадав слова Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, що росія уже програла, а Україна поки не перемогла. Проте, за словами о. Юрія, цей історичний факт буде досвідчений, оскільки сьогодні, як ніколи, всі українці об’єднані єдиною метою.

«Одні воюють на фронті, боронячи нашу землю, інші воюють на духовному фронті, коли моляться та жертвують. Ще інші — волонтерять, працюють, і кожен, хто чим може, прикладається до нашої світлої перемоги», — мовив священник.

«Сьогодні тут, у храмі, із благословення нашого Митрополита Володимира Війтишина разом з нашими дітьми — цими чистими та невинними серцями, будемо благати нашого Всемилостивого Господа перепрошення, прощення наших провин, а відтак того великого дару — перемоги для нашої України», — закликав о. Юрій.

Відтак юні учасники заходу провели спільне моління на вервиці із розважаннями над Страсними Таїнствами Ісуса Христа. Свої молитви діти жертвували за українських Воїнів та за перемогу й мир в нашій Батьківщині — Україні.

На завершення молитви на вервиці о. Юрій щиро подякував усім, хто долучився до цієї події. Зокрема, пароху Архікатедрального собору о. Юрію Новіцькому за те, що проведення цієї події стало можливим, організаторам молитви — Службі у справах дітей Івано-Франківської міської ради, батькам дітей, сестрам Згромадження Воплоченого Слова. Найбільша подяка лунала дітям, які спільно молилися за Збройні сили України та нашу перемогу.

Опісля душпастир пригадав, що 26 лютого відзначали 90 років з Дня народження Блаженнішого Любомира Гузара, який незадовго до відходу до вічності усім нам заповів молитися і працювати.

«Оскільки 2023 рік Божий в Українській Греко-Католицькій Церкві є роком Блаженнішого Любомира, ми сьогодні всі разом наче виконуємо його заповіт — разом об’єднані молимося і працюємо», — зазначив священнослужитель.

Згодом всі присутні вирушили із собору на майдан Шептицького, де біля ротонди Божої Матері, склавши подяку у Її стіп, поклали квіти, як символ любові, та запалили свічки патріотичних кольорів, як символ жертви, звершуючи молитву за Україну.

Фото з офіційної Facebook-сторінки міського голови Івано-Франківська

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ