Щоб вшанувати пам’ять померлого у перші роковини смерті, зібралися дружина пана Романа, родина та близькі друзі.
Після богослужіння рідні й близькі ділилися спогадами про покійного пана Романа: розповідали про його життя та сумлінну працю, пригадували найвизначніші моменти.
Усі, хто знав Романа Фабрику згадують його як видатну особистість і чуйного чоловіка, який завжди прагнув принести у світ добро.
Довідково:
Роман Фабрика народився 18 жовтня 1940 року в с. Радча Тисменицького району.
Закінчив факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Працював у багатотиражній газеті, був кореспондентом та завідувачем відділу інформації обласних газет «Комсомольський прапор» та «Прикарпатська правда», кореспондентом Українського радіо, друкувався в республіканських та центральних газетах, започатковував в Івано-Франківську місцеве телебачення.
50 років репортерства, останніх 20-ть із них працював власкором Українського національного інформаційного агентства України (ТАРС, РАТАУ, ДІНАУ, УКРІНФОРМ).
Роман Михайлович – лавреат обласної премії в галузі журналістики імені Богдана Бойка та міської премії імені Івана Франка, Всеукраїнського конкурсу на краще висвітлення історії Галича. Двічі визнавався дипломантом та лавреатом загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання». Був на стажуванні в США.
Роман Фабрика нагороджений медалями «Журналістська гідність» та «За заслуги перед Прикарпаттям», Золотою медаллю української журналістики, знаком «За подвижництво в культурі Прикарпаття».
Він мав три персональні фотовиставки: «Америка в Галичині», «Кличуть у гори трембіти», «Діти втрачених Бескидів». Першим в Україні видав фотоальбом «Лемки: роки і долі».
Автор книг «Я – репортер», «Наодинці зі словом», «Це Роман. Се Фабрика». Засновник Музею родинних професій.
Помер видатний Прикарпатець 3 березня 2022 року в Івано-Франківську. Йому було 81 рік.
Чин похорону відбувся 4 березня 2022 року.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ