В Івано-Франківську відбулася інформаційно-просвітницька зустріч «Цінність людського життя в світлі таїнства Різдва Христового»

У четвер, 5 січня, відбулася передріздвяна інформаційно-просвітницька зустріч на тему «Цінність людського життя в світлі таїнства Різдва Христового» у приміщенні парафіяльно-монастирського Центру при парафії святих Кирила і Методія, що в Івано-Франківську (Крихівці).

У заході взяли участь 30 осіб — представників Церкви, влади, перинатальних центрів міста і області, освіти і медицини, навчальних закладів м. Івано-Франківська.

Під час зустрічі всі присутні мали можливість збагатитися певними знаннями, послухати цікавих доповідачів з різних сфер, дотичних до захисту людського життя і дітей в цілому.

Організаторами зустрічі виступили Івано-Франківський християнський «Рух за життя» (Ярослав Дубас), Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я (о. Ярослав Рохман) та парафія Святих Кирила і Методія (о. Йосафат Бойко, ВС).

«Тема цінності людського життя від моменту зачаття і до природної смерті є завжди дуже актуальною, а на фоні повномасштабної війни, вона набрала особливої актуальності і необхідності для обговорення та ділення багатьма аспектами, що стосуються захисту людського життя від моменту зачаття і кожної дитини зокрема. Жорстока війна відіграла негативну роль у справі дітей. Багато дітей з України викрадено нашими агресорами та вивезено за її межі, багато дітей загинули від прямих влучань у житлові доми, лікарні, школи, дитячі садки. У скількох дітей вкрадено щасливе дитинство, а скільки дітей стали мучениками і жертвами диявольської війни, внаслідок російської збройної агресії в Україні!», — написав у своїй фейсбук-сторінці о. Йосафат Бойко, ВС.

В ході зустрічі від імені Митрополита Володимира Війтишина зі словом привітання звернувся о. Тарас Путько — ректор Івано-Франківської духовної семінарії.

А голова міста Руслан Марцінків привітав всіх із прийдешніми різдвяними святами і закликав до спільної праці у цій сфері – і Церкви, і влади і суспільства, бо війна триває і багато сімей дійсно зустрічаються з серйозними труднощами, особливо коли хтось з родини помирає на війні, а таких випадків є чимало.

Ярослав Дубас, голова Християнського Руху «За життя» розповів про діяльність такої організації, про практичні заходи, які вони організовують і про просвітницьку місію, яку ставлять перед собою учасники громадської організації. Про роль і діяльність перинатальних центрів області та міста розповіли керівники закладів охорони здоров’я п. Юрій Павлушинський та п. Марія Бойко. Пан Ігор Дмитренко, очільник Департаменту охорони здоров’я Прикарпаття, розповів про роль закладів медичниних і лікарів у справі народжуваності.

Всі вони закликали пропагувати культуру життя, виступати за дар життя і допомагати тим, які відкриваються на життя, які готові народжувати діточок.

Отець Ярослав Рохман, голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, розповів про роль капеланів у медичних закладах (їх в Івано-Франківській Архієпархії є 26), про День подяки за дар життя, що відзначається на рівні УГКЦ щороку 7 квітня в день Благовіщення Пресвятої Богородиці, а також про місію «Рахиль», яка полягає в наданні комплексної допомоги батькам, які втратили своїх діточок.

Сестра Марія Гошівська розповіла про місію, яку мають сестри монахині відкриваючи та провадячи Доми Милосердя – в Крихівцях (для потребуючих дітей), в Горохолино (для матерів з дітьми) і для літніх людей в Петриках на Тернопільщині. Пан Володимир Стасюк, директор базового медичного коледжу розповів про біблійні і християнські принципи у питаннях життя, народження діточок, якими він керується у формуванні молодого покоління, медичних сестер, які потім розходяться для служіння у медичних закладах.

Депутати Верховної Ради України Едуард Прощук та Оксана Савчук пояснили, що саме вони, як учасники законотворчого процесу, можуть допомогти у цій ділянці. Пані Оксана наголосила на важливості збереження і підтримування християнських цінностей, традиційної сім’ї, як чоловіка і жінки, на формуванні культури здоров’я.

Пан Віктор Кімакович, очільник Департаменту освіти Прикарпаття, наголосив на важливості співпраці Церкви і держави у справі освіти та християнського формування.

Своїми думками поділилися також о. Руслан П’яста, медичний капелан, та Олег Андрухів, проректор з розвитку і комунікацій УКД.

Всі присутні також спільно помолилися в храмі панахиду за душі померлих: за Папу Венедикта XVI, якого поховання відбулося у Римі саме сьогодні 5 січня, за наших загиблих воїнів та за померлих з наших родин.

«Найкращий аргумент на користь життя і проти абортів – це наше життя, це я і ти. Якщо ми живемо, то це тому, що Господь дав життя, а батьки наші не перешкодили нам народитися! Дякуємо Богові за дар життя кожної людини!», — зазначив о. Йосафат Бойко.