Митрополит Володимир очолив Різдвяне богослужіння в Архікатедральному соборі

«Усіма своїми вчинками намагаймося свідчити, що Воплочення Божого Сина стало реальністю також і нашого життя. Адже наша віра – це наші вчинки. Нехай Господь, який прийшов у світ як мале Дитятко, розсіє темряву наших сердець, подасть нам справжню віру, міцну надію та допоможе нам любити Бога й ближнього усім серцем».

Цими словами сьогодні, 7 січня, до всіх присутніх в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового звернувся Митрополит Володимир Війтишин під час Архієрейської Божественної Літургії, яка відбулася з нагоди величного празника — Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса.

З нагоди урочистого свята до храму прийшла велика кількість вірних, а також представники влади, щоб спільною молитвою прославляти та величати Божого Сина, який прийшов у цей світ, щоб спасти людей.

Торжественні моління розпочалися зі святкової Утрені, а відтак розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Високопреосвященний Владика Володимир, а співслужили йому настоятель собору митр. прот. Юрій Новіцький, Генеральний вікарій митр. прот. Степан Балагура, а також запрошений гість із Польщі — о. Ґжеґож Войцеховський, професор Люблінського католицького університету Івана Павла II.

Після Різдвяного Євангелія Владика Володимир виголосив Різдвяне послання до всіх вірних та духовенства. У своєму зверненні Архієпископ наголошує на тому, що новонароджений Ісус Христос своїм приходом на землю розвіює темряву ночі та приносить світло, тишу та спокій.

«Можливо, перебуваючи багато часу у темряві через вимикання або відсутність електричного світла, опалення нас огортає смуток і страх. Але можемо в цей час більше перебувати на спілкуванні з Господом і подивитися на темряву у світлі Святого Письма. Дуже багато важливих подій відбувається вночі, у темряві. Чому саме вночі? Ніч – це час тиші, спокою. Ми більше заглиблюємося у думки, переживання. Ми починаємо діалог з Богом», — поділився своїми роздумами Архієрей.

За словами Владики Володимира, життя багатьох людей набуває іншого значення, коли вони зустрічають Господа. Подібна подія сталася в житті трьох мудреців зі Сходу, які змінили курс своєї подорожі, зустрівши новонародженого Спасителя:

«Сходить зоря, яка приводить мудреців зі Сходу. І повертаються вони у свій край вже іншою дорогою. Ми є свідками переміни їхнього серця, їхнього зростання у вірі. Так само і ми скористаймо з можливості вести діалог з нашим Спасителем і прийняти Його, Який приходить і стукає до дверей нашого серця, де бажає перебувати», — закликав Митрополит Володимир.

Також Владика зазначив, що цьогоріч радість, яку приносить Різдво Христове є особливо бажаною, адже вже понад десять місяців триває війна, де український народ відстоює свою свободу та незалежність.

«Ми боремося за право жити вільно на своїй рідній землі та розмовляти рідною українською мовою. Попри всі теперішні терпіння й переживання споглядаймо на ясла, де лежить Дитятко Ісус, як ті пастушки, «що перебували в чистім полі та вночі стояли на сторожі коло своїх отар» (Лк. 2, 8). Вони були налякані, їх огорнув страх. Але ангел Господній заспокоїв їх: «Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу: сьогодні народився у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь» (Лк. 2, 10-11)», — промовив Архієрей.

На завершення Архієпископ закликав у цей Різдвяний час заносити молитви та єднатися з усіма нашими захисниками та захисницями, які так мужньо боронять нашу Батьківщину Україну, жертвуючи своїм життям. Владика заохотив молитися за всіх, хто постраждав чи страждає від війни, а також висловив вдячність всім тим, хто веде волонтерську діяльність на благо нашої держави.

Після завершення урочистої Літургії у святині лунало Многоліття, а згодом Митрополит Володимир звернувся до всіх присутніх, вітаючи гостя із Польщі — о. Ґжеґожа Войцеховського:

«У лиці о. Ґжеґожа хочемо подякувати народу Польщі у цей важкий час війни України, які одні з перших відкрили кордони для українців, приймаючи їх. Нехай це наше єднання із польським народом продовжується і надалі, щоб всі ми жили в мирі й любові, прославляючи Всевишнього Бога».

Відтак запрошений священнослужитель побажав усім, щоб Дитятко Ісус, який прийшов у цей світ, утішив нас, дарував нам спокій, мир та взаємне розуміння.

Згодом Владика запросив до вітального слова міського голову Івано-Франківська п. Руслана Марцінківа. У своєму зверненні до вірян та духовенства п. Руслан побажав якнайшвидшої перемоги для України й виявив запевнення, що різдвяна молитва українців буде вислухана Господом.

«Коляда — це найкраща молитва. Цьогоріч присвячуємо її за Україну, і віримо, що Дитя Ісус принесе мир і перемогу для нашої країни», — мовив Митрополит.

На завершення Різдвяного богослужіння у головній святині міста лунала гучна коляда, щоб прославити новонародженого Ісуса — Спасителя світу.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ