Про це повідомляє інформаційний центр Бюро з питань екології.
«Великопосна екосоціальна ініціатива, яка організовується вже 14-ий раз поспіль, є свідченням сталого піклування Церкви про захист життя та збереження довкілля. У час повномасштабної війни ініціатива в особливий спосіб фокусується на відповідальному управлінні Божими природними дарами та лікуванню екосоціальних ран війни», — коментує проф. Володимир Шеремета, керівник Екобюро УГКЦ.
Як зазначають у дописі, зовнішнє зцілення є дуже тісно пов’язане з внутрішнім зціленням та наверненням людини до Бога.
У часі зустрічі о.Володимир Лось, опираючись на уривок послання апостола Павла до Римлян, проаналізував роль і значення створіння у житті людини та роль людини у Божому задумі гармонійних стосунків із природою. Доповідач зупинився на роз’ясненні терміну «зое» — життя Бога, як Творець його бачить, життя у повноті сопричастя у тріаді: Бог – людина – створіння.
«Трагізм людини полягає в тому, що вона живе виключно для акумуляції ресурсів і в Богом створеному світі не бачить життя, а тільки ресурс, руйнуючи все довкола, а натомість духовність та якість життя людини не випливає з автономного існування, але з її життя у Христі», — акцентував богослов.
У рамках Великопосної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння», душпастирі-екологи, ґрунтуючись на недільних читаннях Апостола та Євангелія Святої Чотиридесятниці, підготують тематичні проповіді та духовні імпульси на тему «Відповідального управління Божими природними дарами», які будуть розміщенні на сайті та сторінках Екобюро УГКЦ у соціальних мережах.
Ініціатива буде включати низку освітньо-виховних, молитовних, а також практичних заходів екологічного спрямування, серед яких проведення Всеукраїнського конкурсу між навчальними закладами «Здай макулатуру – збережи дерево – наблизь Перемогу» та висаджування парафіяльних «Садів Перемоги».
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ