В Івано-Франківську тривають семінари-ретрити для медичних працівників

Упродовж всього літа 2023 року за сприяння БФ «Матір Тереза» та Комісії охорони здоров’я Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ в Івано-Франківську відбуваються семінари-ретрити для медичних працівників.

Про це Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ розповів о. Ярослав Рохман, голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Архієпархії.

Медичні працівники із різних закладів охорони здоров’я області в одному із монастирів Івано-Франківська мають змогу вчитися і відновлюватися завдяки старанням благодійного фонду «Матір Тереза» та Комісії охорони здоров’я Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Проєкт реалізовується завдяки підтримці польської громадської організації Stowarzyszenie solidarności globalnej.

Тренерами проєкту стали психологині Ірина Вишинська, Людмила Андріїшин та капелан о. Ярослав Рохман. Семінар поділений на три частини, які відбувалися у червні та липні, а також проходитимуть у серпні.

Під час проєкту медики мають нагоду молитися на щоденній Божественній Літургії, приймаючи Тайну Євхаристії, а також приступати до Таїнства Покаяння.

У програмі заходу є лекції про емоційне вигорання, стрес, психологічні травми, про допомогу ближнім тощо. Отець Ярослав Рохман, медичний капелан, з біблійної точки зору розповідає про хвороби у Святому Письмі, а також про надію і страхи, які відчувають хворі.

«Над цими темами ми роздумуємо, про них спілкуємося, шукаємо спільних рішень для того, щоб мати живий контакт із пацієнтом», — зазначає о. Ярослав.

Запорукою успішності даного заходу стали багато душевних розмов між учасниками та психологинями й духівниками.

Особливим моментом заходу є паломництво до Відпустового центру блаженного священномученика Симеона Лукача, що у с. Старуня. У липні учасники також мали нагоду відвідати єдиний дієвий в Україні вулкан, що також знаходиться у цьому ж населеному пункті.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ