В Івано-Франківську проходять реколекції для Київського осередку ТУСК «Обнова»

У суботу, 30 березня, у храмі Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, очолив Божественну Літургію. Моління відбулося у рамках великопісних реколекцій для молоді Київського осередку Товариства українських студентів-католиків «Обнова».

Цими днями, 29-31 березня, в Івано-Франківську перебуває молодь товариства «Обнова», для яких Владика Микола проводить реколекції. Основа тема духовних наук — «Не бійся…».

Одним із ключових молінь у часі днів духовної віднови стала Божественна Літургія у часі якої Архієрею співслужив о. Тарас Путько, ректор духовної семінарії, та отці проводу формаційного закладу.

Опісля прочитання уривку з Євангелії, Владика Микола привітав гостей зі столиці на Прикарпатті та побажав, щоб цей короткий час проведений в Івано-Франківську став для них духовно плідним.

«Ісус Христос у сьогоднішньому Євангелії йде по різних селах, аби проповідувати, подібно, як ви, дорога молоде, приїхали до нашого містечка Івано-Франківська, аби справді побути з Ісусом та почути від Нього те, що він нам хоче сказати», — мовив Єпископ.

«Якщо хочеш, то можеш мене очистити» (Мр. 1:35-44)

«”Якщо хочеш — можеш” — це могла б бути дуже гарна, коротка молитва для кожного з нас. Молитва прокаженого — це молитва того, хто цілковито ввіряє себе Божій волі, водночас вказуючи, що ця воля може все. Ісус зворушується вірою цього прокаженого, який через неї страждає й терпить. Робить він це не лише через хворобу, а й через те, що не може бути разом зі всіма у спільноті», — роздумував проповідник.

Відтак Владика Микола ствердив, що милосердя Ісусове до цього чоловіка не зупиняється лише для того, щоб його зцілити, Ісус йде далі, Він доторкається його, хоч це й було заборонено і небезпечно на той час.

Відкриватися на Божу любов

«Ісус знає, що у нашому житті бувають моменти, коли лише слів недостатньо. Інколи щирі обійми вартують більше, аніж завчена фраза «Спокійно, все буде добре». Віра — це не пояснення болю, а досвід реальної присутності Ісуса саме у цьому місці. Ісус — дуже реальний. Він не говорить багато, Він діє», — ствердив Архієрей.

Відтак Владика Микола додав, що із сьогоднішнього Євангелія ми чуємо, що Божа любов — це не питання заслуги, а радше — прийняття. Божа любов є для всіх нас, без будь-яких умов, але ми маємо бути готовими прийняти Господнє милосердя.

«Бажаю кожному із нас прямувати цією мандрівкою Великого посту для того, все більше відкриватися на Його любов, яка оздоровляє, зцілює, очищує та освячує», — додав Владика Микола на завершення.

Після Божественної Літургії всі присутні помолилися духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний», який жертвували за настання переможного миру на території України.

Відтак  Владика Микола розпочав духовної науки для молоді Київського осередку Товариства українських студентів-католиків «Обнова».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ