33 років тому Глава УГКЦ Мирослав Іван Любачівський повернувся до України

Рівно 33 років тому, 30 березня 1991 року, Глава Української Греко-Католицької Церкви Мирослав Іван Кардинал Любачівський повернувся з тимчасового осідку в Римі до свого Митрополичого престолу у Львові. Це повернення завершило тривалий період виходу УГКЦ з підпілля.

Після повернення до України, Блаженніший Мирослав розпочав активну працю над відродженням та становленням УГКЦ. У березні 1994 року з його подання відновлено діяльність Львівської Богословської Академії. За час його невтомної діяльності в Україні було розбудовано необхідні для подальшого життя Церкви структури, створено чотири нових єпархії, висвячено сотні священиків, налагоджено катехитичну працю.

Соціальна праця УГКЦ отримала поштовх для свого подальшого розвитку як із відновленням лічниці Митрополита Шептицького, так і з заснуванням в Україні міжнародної бладійної організації “Карітас”. Про це пише релігійний Інтернет-ресурс “Духовна велич Львова”.

Святіший Отець Папа Іван Павло ІІ при призначенні Івана Мирослава Любачівського Предстоятелем Української Греко-Католицької Церкви зазначив: «Після довгої застанови і призивання помочі Господа в молитві, прийшов я до висновку, щоб іменувати як коад’ютора з правом наслідства для Блаженнішого Кардинала Йосифа Сліпого Преосвященнішого Кир Мирослава Івана Любачівського, Митрополита Філадельфійського для українців. Для цього високого завдання його чинять достойним його непересічна побожність, його пастирська ревність, його наукова підготовка і гарні прикмети лагідності і покори, що скращують його вдачу. Йому належить моє довір’я і мої побажання – дуже щирі й сердечні» (Слово до українських владик, 27 березня 1980 р.).

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ